بخش برق
1397/01/22 19:04:00
با حضور وزیر نیرو؛
10 طرح صنعت برق در خراسان رضوی بهره‌برداری شد
10 طرح صنعت برق در خراسان رضوی عصر چهارشنبه طی مراسمی با حضور وزیر نیرو در شرکت برق منطقه‌ای این استان به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در این مراسم گفت: این طرح ها با هزینه یک هزار و 570 میلیارد ریال در شهرستان های مشهد، گناباد، سرخس، تربت جام، درگز و سبزوار اجرا شده اند.
محمدحسن متولی زاده افزود: توسعه پست 400 کیلو ولت تربت جام، اجرای خط 400 کیلو ولت تربت جام - شادمهر، افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت شهرستان‌های گناباد، درگز و سرخس و احداث دیسپاچینگ های پشتیبان مشهد و RDC منطقه سبزوار از جمله این طرح‌ها است.
وی هدف از اجرای این طرح‌ها را تامین برق متقاضیان بخش‌های صنعتی، کشاورزی و روستایی استان، امکان افزایش صادرات برق به کشور افغانستان، اصلاح ولتاژ شبکه، کاهش تلفات شبکه، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش پایداری شبکه و پایش و راهبری آسان و مطمئن‌تر پست‌های فوق توزیع برق عنوان کرد.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها شاهد افزایش 385 مگاولت آمپر ظرفیت در پست‌های فشار قوی انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای و همچنین احداث 242 کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع در استان خراسان رضوی هستیم.
متولی‌زاده گفت: در سالی که مزین به شعار حمایت از کالای ایرانی است، شرکت برق منطقه‌ای خراسان با برنامه ریزی دقیق و مستمر برای احداث و بهره‌برداری از تاسیسات زیربنایی برق فعالیت های خود را گسترش می دهد.
در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های مزبور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، آرش کردی مدیرعامل توانیر و مدیران‌عامل شرکت های آب و برق تابعه وزارت نیرو نیز حضور داشتند.
شرکت برق منطقه‌ای خراسان، انتقال برق استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی را بر عهده دارد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر