بخش برق
1397/01/22 15:11:14
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:
پروژه‌هاي توزیع کردستان با رويكرد مطالعات شبكه و محاسبات اقتصادي اجرايي مي‌شود
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان رويكرد شركت در اجراي پروژه‌هاي سال جاري را توجه جدي به مطالعات شبكه و انجام مطالعات و تحليل ها و محاسبات اقتصادي بيان كرد و گفت: با توجه به رويكرد جديد شركت لازم است در تمامی پروژه‌ها علاوه بر توجه جدي به مطالعات شبكه، ساير شرايط مهم از جمله مطالعات و محاسبات اقتصادي هم مدنظر قرار گيرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت (پاون)، هیوا لهونیان در این باره گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر پروژه‌های شرکت با مطالعات دقیق و کارشناسی و توجه به بعد اقتصادی اجرا شود، در مجموع حدود 15 الی 20 درصد صرفه جویی محقق می‌گردد که می‌تواند در سایر امور و برنامه‌های شرکت مورد استفاده قرار گیرد و از این رو با توجه به وضعیت کنونی صنعت برق و محدودیت‌های مالی و اعتباری، لازم است در اجرای پروژه‌های توسعه و یا اصلاح شبکه بازنگری شود.
 لهونیان در ادامه اظهار داشت: محدودیت‌های مالی و اعتباری می‌تواند فرصتی برای بهینه سازی روش‌ها و مکانیزم های انجام کار باشد و انتظار می‌رود با توجه به وضعیت فعلی صنعت برق، شاهد بازنگری و تغییر در روش‌ها و مکانیزم های انجام کار در سطح شرکت باشیم.
هیوا لهونیان همچنین افزود: برای تحقق اهداف و رفع محدودیت‌های مالی، استرات‍ژی شرکت انتخاب‌های مطمئن و هوشمندانه در روش انجام پروژه‌ها با رعایت استانداردهای تخصصی، تحلیل و محاسبات اقتصادی، اطمینان از اثر بخشی و انطباق بر اهداف تعیین شده خواهد بود و در این راستا پروژه‌های بدون داشتن شرایط ذکر شده مورد پذیرش و تأیید قرار نمی‌گیرند.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تدوین سازوکار جدید برای تأمین اجناس مورد نیاز در جهت اجرای سریع طرح‌ها و پروژه‌ها خاطر نشان کرد: با توجه به تعیین سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی و تاکید های مکرر ایشان برای حمایت از تولیدات داخلی، در سال جدید خرید اجناس ایرانی و تولید داخل با رعایت کیفیت و استانداردهای لازم در ستور کار قرار می‌گیرد.
لهونیان در ادامه با تأکید بر اجرای به موقع پروژه‌های مدیریت مصرف و پیک سایی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده و کمبود بارندگی و کاهش سطح آب سدها، در سال جاری خاموشی‌های ناشی از کمبود تولید انرژی در مقابل مصرف بیش از حد متعارف قابل پیش بینی خواهد بود و از این رو لازم است در بخش مدیریت مصرف و پیک سایی هوشمندانه‌تر از قبل و با داشتن برنامه‌های اثر بخش اقدام شود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت کسب رضایت شهروندان یادآور شد: رضایت ارباب رجوع باید یک اصل مهم ر همه کارهای شرکت باشد و همه همکاران باید با سعه صدر و گشاده رویی در جهت رفع مشکلات شهروندان اقدام نمایند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در ادامه با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف شرکت لازم است همکاران با دانش‌های بروز شده و جدید حوزه برق آشنایی داشته باشند، تأکید کرد: کلیه برنامه‌های آموزشی و حضور در سمینارها و کنفرانس‌ها باید با توجه جدی به نیاز شرکت و در راستای مأموریت سازمان و با اطمینان از اثربخشی کامل آن اجرا شود و انتظار می‌رود همکاران آموزش دیده دانش و تخصص کسب شده را در زمینه کاری خود مورد استفاده قرار دهند.
لهونیان تصریح کرد: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوبی از لحاظ نیروی انسانی در شرکت وجود دارد و همه مدیران باید با شناسایی استعدادها و پرورش آن‌ها، زمینه ارتقای شغلی همکاران و رشد و توسعه صنعت برق و شبکه توزیع را فراهم آورند و با اجرای بهینه و اقتصادی طرح‌ها به کاهش هزینه‌ها و مدیریت منابع مالی کمک کنند.
 

  • خبرنگار: طیب کریمی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر