بخش آب و فاضلاب
1397/01/21 17:05:06
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان خبر داد:
تعیین "ساعت آب" برای فرهنگ‌سازی در مدارس استان اصفهان
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان از تعیین ساعت آب در مدارس به منظور تبیین موضوع کم‌آبی و ضرورت مصرف بهینه آب خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در نسشتی با مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بر همکاری دو جانبه پیرامون تعامل در راستای مصرف بهینه آب تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط بحران کم آبی در اصفهان اداره کل آموزش و پرورش با نظارت و پایش مصارف مدارس  زمینه کاهش 10 درصدی مصرف آب را در مدارس  فراهم نماید این در حالیست که در سال گذشته مدارس استان با ارائه راهکارهای مصرف بهینه آب شاهد کاهش 6 درصدی مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل گردیده است.
هاشم امینی با توجه به اهمیت شناسایی منابع جایگزین به منظور تامین آب شرب مشترکین اعلام کرد: همکاری های فرهنگی آموزش و پرورش در جهت ترویج مصرف بهینه آب همراه با تعامل و همکاری های لازم در راستای اقدامات فنی با شرکت آبفا را به گونه‌ای است که در مکانهایی آموزشی که دارای پتانسیل جهت حفر چاه آب هستند بتوان چاه جدید برای مصارف شرب حفر نمود، چرا که با حجم ذخیره ناچیز سد زاینده رود نمی توان آب موردنیاز جمعیتی بالغ بر 4 میلیون نفر تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ را تامین نمود و باید درصدد شناسایی منابع جدید آبی بود.
وی ترغیب مردم به مصرف بهینه آب را تدبیری در جهت تامین پایدار آب شرب مشترکین دانست و اعلام کرد: انشاءا... اداره کل آموزش وپرورش مانند سنوات قبل و به صورت گسترده همکاری و تعامل بیش از پیش را با خانه فرهنگ آب به منظور آشنایی و آموزش دانش آموزان در راستای مصرف صحیح آب داشته باشند.
همچنین مقرر شد بازدید معلمان مقاطع مختلف تحصیلی  از تصفیه خانه آب باباشخعلی استمرار یابد و توزیع بروشورهای حاوی مطالب چگونگی مصرف صحیح آب میان دانش‌آموزان هم می‌تواند بسیار موثر در ترویج مصرف درست آب میان این قشرموثر در جامعه شود.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه یک روز و یک ساعت مشخص در هفته آموزشی بعنوان "ساعت آب" مشخص شود عنوان کرد: بر اساس توافق کارگروه مشترک سازگاری با کم آبی فیمابین دو اداره کل پیشنهاد شد در یک روز یک ساعت مشخص در هفته به‌عنوان ساعت آبی تعیین شود و تمامی معلمان و دبیران در این ساعت به تبیین موضوع کم آبی و ضرورت مصرف بهینه آب به دانش آموزان بپردازند.
امینی استفاده از تجهیزات کاهنده را بسیار موثر در مصرف بهینه آب دانست و گفت: شرکت آبفا استان اصفهان در صدد است بسته‌های تجهیزات کاهنده مصرف را از طریق شرکت های تعاونی کارگری و کارمندی در قالب اقساط بلند مدت نهایت تا 24 ماه در اختیار معرفی شدگان از سوی اداره آموزش و پرورش قرار دهد.
همچنین بخشی از مداس با کمک آبفا مجهز به لوازم کاهنده مصرف می شوند. این در حالیست که خانواده های دانش آموزانی که در دوره های مصرف کاهش 30 تا40 درصدی را داشته باشند مشمول تخفیف مناسب تاحد کل مبلغ قبض آب می شوند ونیز به قید قرعه به 100 نفر از معلمان و مربیان که کاهش قابل توجهی در مصرف آب داشته باشند مشمول دریافت وام قرض الحسنه تا سقف 20 میلیون تومان می شوند.

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر