بخش هدفمندي يارانه ها
1397/01/20 12:28:58
اجرای پست 63 کیلوولت در گلسار رشت
با بهره‌برداری از پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار در اردیبهشت ماه سال جاری منطقه گلسار کلانشهر رشت و مناطق اطراف آن برای 40 سال آتی از نظر تامین انرژی برق بیمه می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «عظیم بلبل آبادی» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در خصوص پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار گفت: در راستای نامگذاری سال 97 به سال «حمایت از کالای ایرانی»، شرکت برق منطقه‌ای گیلان در این زمینه پیش قدم بوده و موفق شد برای اولین بار در کشور، اولین ترانسفورماتورهای کم صدای ساخت داخل را در پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار نصب کند که در اردیبهشت ماه سال جاری شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود. این ترانس‌ها با هدف کنترل سطح صدا در حد مجاز یا کاهش سطح صدا و جلوگیری از آلودگی صوتی به خصوص در مناطق مسکونی و جهت رفاه حال مشترکین محترم به کار برده می‌شوند.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان افزود: سیستم کنترلی این پست از نوع سیستم کنترلی توزیع شده (DCS) بوده و سیستم عایقی این پست نیز از نوع GIS بوده که با فناوری بکار رفته در آن برای 30 سال آتی نیاز به تعمیرات ندارد. همچنین پستهای GIS به دلیل ماهیت وجودی (کمپکت بودن) به زمین کمتری برای احداث نیاز دارند. که به دلیل ارزش بسیار بالای زمینهای حاصلخیز کشاورزی و تراکم و پراکندگی بسیار زیاد جمعیت در سطح استان گیلان، استفاده از این تکنولوژی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. استفاده از تکنولوژی GIS موجب شده که زمین مورد نیاز برای احداث پست به مقدار کمتر از 40 درصد در مقایسه با پستهای AIS تقلیل یابد.
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه اعتبار این پروژه بالغ بر 250 میلیارد ریال بوده، در خصوص اهداف پروژه گفت: پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار شرکت برق منطقه‌ای گیلان با هدف تقویت و پایداری و تعدیل بار شبکه فوق توزیع و توزیع شمال شهر رشت، در منطقه گلسار رشت احداث شده است. این پست که در اردیبهشت ماه سال جاری برقدار و به بهره برداری خواهد رسید موجب خواهد شد تا منطقه گلسار و مناطق اطراف آن برای 40 سال آتی از نظر تأمین انرژی برق بیمه باشند.
این پست در منطقه گلسار رشت، بلوار گیلان، انتهای خیابان 192 واقع شده است.

  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر