بخش برق
1397/01/18 13:03:49
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در گفت‌و‌گو با پاون:
وضعیت برق خوزستان عادی است/ مشکل وسیعی در شبکه برق استان ایجاد نشده است
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، گفت: هم اکنون وضعیت برق خوزستان عادی است و هیچ خاموشی در سطح استان نداریم.
محمود دشت بزرگ " مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با اشاره به قطعی‌های پراکنده برق این استان در شب گذشته، گفت: شامگاه گذشته بادهای شدید به همراه گرد و غبار و باران که از سمت غرب استان خوزستان و شهر اهواز با سرعت 60 کیلومتر در ساعت حادث شده بود، سبب شد تا قطعی‌های پراکنده‌ای در سطح استان ایجاد شود.
وی با بیان اینکه خوشبختانه مشکلات گسترده‌ای در شبکه برق استان ایجاد نشده است، اظهار داشت: تعدادی فیدر فشار متوسط در سطح شبکه توزیع برق به صورت پراکنده و غیر همزمان از مدار خارج شدند که بلافاصله خاموشی‌های آن‌ها در کمترین زمان ممکن برطرف شد و هم اینک هیچ خاموشی در سطح شبکه‌های استان نداریم و وضعیت برق خوزستان عادی است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: وقتی پدیده طوفان اتفاق می افتد به دلیل اینکه کل شبکه‌های موجود در سطح استان و کشور به صورت هوایی است، قرارگرفتن درختان در حوزه‌های برق‌دار و نزدیک شدن سیم‌های برق به هم و یا ورود اشیا خارجی به داخل محدوده برق‌دار در زمان وزش باد، باعث عملکرد رله‌های حفاظتی و متعاقب آن قطع برق شده و با فروکش کردن طوفان، شبکه مجدداً برق‌دار می‌شود.
دشت بزرگ تعداد کل فیدار های قطع شده در سطح استان خوزستان را 206 فیدر فشار متوسط با 515 مگاوات بار در سطح استان خوزستان، در شهرهای اهواز، سوسنگرد، رامشیر و ناحیه جنوبی استان ذکر کرد و افزود: در شهر اهواز تعداد فیدرهای قطعی 44 فیدر و میزان بار قطع شده 170 مگاوات بوده که از ساعت 20.44 دقیقه دیشب به صورت غیر همزمان فیدرها قطع شده و این قطعی تا ساعت 24 برطرف شده است.
وی ادامه داد: در سایر شهرهای خوزستان نیز 162 فیدر فشار متوسط به صورت غیر همزمان با میزان بار قطع شده 345 مگاوات بوده که از ساعت 16.30 دقیقه عصر دیروز قطعی‌های پراکنده آن آغاز شده که تا ساعت 7 صبح امروز ادامه داشته ولی هم اینک شرایط برق استان خوزستان در وضعیت عادی قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تاکید کرد: خوشبختانه در طوفان دیشب با قطعی پست برق مواجه نبودیم و عموماً قطعی‌ها به صورت غیرفیزیکی بوده و نیاز به ترمیم شبکه نیز نبوده است.

  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر