بخش برق
1397/01/18 11:01:14
قائم مقام مديرعامل توانیر:
تبديل ايران به مركز راهبري شبكه برق منطقه در گرو تدبير و سرمايه گذاري است
قائم مقام مديرعامل توانير تبدیل ایران به مرکز راهبری شبکه برق منطقه را در گرو انجام اقدامات گسترده و سرمایه گذاری‌های فراوانی دانست و افزود: بایستی با تلاش همگانی سرآمد كشورهاي منطقه در زمينه برق باشيم و آن را به شکل پايدار، باكيفيت مناسب و در استانداردهاي جهاني عرضه كنيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، داوود منظور، قائم مقام مديرعامل و معاون هماهنگي مالي و پشتيباني شركت توانير كه در جمع مسوولان مالي و پشتيباني شركت‌هاي برق منطقه‌اي سخن مي‌گفت، با اشاره به اينكه فرصتهاي زيادي براي صادرات برق وجود دارد، گفت: با توجه به اينكه كشورهاي اطراف به ويژه افغانستان و پاكستان نيازمند برق هستند بايد تدابير لازم براي اتصال شبكه برق به اين كشورها انديشيده شود.
وي از تبادل هزار و 400 مگاوات برق با عراق خبر داد و گفت: با توجه به نياز عراق، اين ظرفيت مي‌تواند افزايش يابد.
منظور با اشاره به چشم انداز صنعت برق كشور، ادامه داد: انتظار مي رود سرآمد كشورهاي منطقه در زمينه برق باشيم و برق را پايدار و باكيفيت مناسب و در استانداردهاي جهاني عرضه كنيم.
وي رسيدن به اين هدف را نيازمند ايجاد زمينه و ابزارهاي مورد نياز دانست كه بخش عمده آن در گرو بخش مالي است.
به گفته وي، انتظار ديگر از صنعت برق اين است كه در منطقه به مركز راهبري شبكه تبديل شده و اين انتظار در گرو انجام اقدامات گسترده، تدابير و سرمايه گذاريهاي بسياري است.
منظور افزود: مجموعه زحماتي كه در صنعت برق كشيده شده امروز به جايگاهي رسيديم كه حدود 34 ميليون مشترك داريم و هر سال سه تا چهار درصد به مشتركان افزوده مي شود و اين صنعت پويا بايد پاسخگوي نيازهاي مشتركان جديد باشد كه اين امر رشد و توسعه كشور را در پي دارد.
گفتني است در اين گردهمايي دو روزه مسائل و مشكلات مالي شركت‌هاي برق منطقه اي مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت.

  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر