بخش برق
1391/04/19 12:00:00
وزیر نیرو خبر داد:
آمادگی وزارت نیرو برای تامین برق در ماه رمضان
با توجه به نزدیک شدن به این ماه و همزمان شدن آن با فصل تابستان، تدابیر لازم اندیشیده شده است و با توجه به سیاست تغییر ساعت کاری اداره ها، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.

وریر نیرو از آمادگی کامل این وزارتخانه برای تامین برق کشور در فصل تابستان به ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی شورای برق با حضور مدیران ارشد صنعت برق کشور، با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به نزدیک شدن به این ماه و همزمان شدن آن با فصل تابستان، تدابیر لازم اندیشیده شده است و با توجه به سیاست تغییر ساعت کاری اداره ها، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.
وزیر نیرو افزود: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده برای این ماه که مصادف با روزهای گرم سال است، به علت آنکه ساعت کاری اداره ها نیز تغییر می یابد، امسال هم مشكلي براي تامين برق نخواهیم داشت.
وی همچنین با اشاره به هشت كارگروه تشکیل شده براي رسيدگي به موضوع های مختلف در وزارت نیرو در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني، گفت: این کارگروه ها که شامل كارگروه برای رسیدگی به امور مربوط به استفاده از ظرفيت هاي قانون بودجه 91، کارگروه حل مشكل اقتصاد آب و برق، کارگروه حمايت از ساخت داخل با ايجاد نشاط كامل در بخش خصوصي و حمايت از سرمايه گذاري، کارگروه آب هاي مرزي براي مهار اين آب ها، کارگروه رسیدگی به اجرای هوشمندانه و با درایت مرحله دوم هدفمندي یارانه ها، کارگروه امور مربوط به تحویل يك ميليون و 200 هزار واحد مسكن مهر، کارگروه تامين آب كشاورزي و كشاورزي صنعتي و در نهایت کارگروه رسیدگی به امور مربوط به پروژه هاي مهر ماندگار است، با برگزاری نشست های منظم هفتگی و ماهانه و با ارایه نظر برای رسیدن به اهداف كمي و كيفي این وزارتخانه در جهت تحقق شعار سال، به صورت جدی در حال پیگیری امور هستند.
وی در ادامه با اشاره به سد گتوند و پتانسیل بالای آن، گفت: این سد نعمت بزرگی است و باید به بهترین شکل از آن بهره برداری های لازم به عمل آید.
وزیر نیرو همچنین گفت: رییس جمهوری خواستار تمرکز تمامی دستگاه های اجرایی برای فروش اوراق مشارکت و استفاده از فاینانس های داخلی و خارجی شده است تا دستگاه ها بتوانند با درآمد حاصل از فروش اوراق مشاركت، مسایل خود را به راحتی حل کنند.
وی با اشاره به عملکرد وزارت نیرو در خصوص فروش این اوراق، اضافه کرد: خوشبختانه وزارت نیرو در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و حدود هفت هزار و 500 میلیارد ریال در بخش برق و بیش از 15 هزار و 550 میلیارد ریال در بخش آب کشور اوراق مشارکت فروخته شده است که می تواند درآمد بسیار خوبی برای توسعه طرح های این وزارتخانه باشد.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah