بخش آب و فاضلاب
1397/01/14 08:38:12
رفع کمبود آب شرب بیش از 4000 نفر در یک روستای شهرستان قوچان
سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی قوچان گفت: با تلاش کارکنان این امور، کمبود آب شرب بیش از 4000 نفر در روستای شهرکهنه این شهرستان رفع شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرپرست امور آبفار قوچان در این باره اظهار داشت: به‌دلیل افت چاه آب تپه ارگ تامین آب این روستا که یکی از بزرگترین روستاهای تحت پوشش با 1400 خانوار و بیش از 4000 نفر جمعیت در قالب 1300 مشترک و مرکزیت دهستان قوچان عتیق است، با مشکل مواجه شد.
هادی بهمنیار ادامه داد: با وجود بارگاه مقدس امامزاده سلطان ابراهیم و زیارتی بودن این روستا که پذیرای زائرین و مسافرین زیادی است رفع مشکل آب شرب این روستا حائز اهمیت بود که در همین راستا اقداماتی انجام شد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در روستای شهرکهنه که به‌دلیل تراکم بالا شامل دو فاز است، اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی در فاز اول احداث مخزن بتنی 500 مترمکعبی، حفر چاهک پمپاژ، تجهیز چاهک، احداث ایستگاه پمپاژ، اتاقک تاسیسات برق و کلرزنی، رنگ آمیزی مخزن 100 مترمکعبی هوایی، مخزن 500 زمینی و فنس اطراف تاسیسات است و در فاز دوم به‌نام تپه ارگ محل استقرار تاسیسات که عمق چاه قدیمی 50 متر بود با حفر چاه به عمق 90 متر و تجهیز و راه اندازی و با ورود آب به شبکه توزیع کمبود آب مرتفع شد.
وی اظهار داشت: با توجه به فرسوده بودن شبکه توزیع و باهدف جلوگیری از هدررفت آب می‌بایست 16 کیلومتر از شبکه توزیع این روستا تعویض می‌شد که تا کنون 5 کیلومتر آن تعویض شده و در صورت تامین اعتبار باقی شبکه توزیع باقی مانده به‌طول 11 کیلومتر تعویض خواهد شد. 
بهمنیار مبلغ اعتبار هزینه شده را 9 میلیارد و 500 میلیون ریال و محل تامین اعتبار را از صندوق توسعه ملی و استانی اعلام کرد. 
 

  • خبرنگار: مرتضی عطایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر