بخش برق
1397/01/07 09:26:37
رشد 42 درصدی مصرف برق خوزستان در اولین روز کاری سال 97
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق در اولین روز کاری امسال (پنجم فروردین) نسبت به روز مشابه در سال 96 رشد 42 درصدی را نشان می دهد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، محمود دشت بزرگ در این باره اظهار کرد: مصرف برق دراولین روز کاری سال جدید سه هزار و 390 مگاوات بوده که نسبت به روز مشابه سال قبل که دو هزار و 387 مگاوات بوده رشدی 42 درصدی را نشان می دهد.
وی ادامه داد: حدود 190 مگاوات از این رشد مصرف هزار مگاواتی برق در سال جدید، ناشی از افزایش مصرف صنعت فولاد و بقیه، رشد بار سایر بخش های مصرف کننده برق از جمله مصارف خانگی به دلیل افزایش دما و استفاده از وسایل سرمایشی است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: بیشترین دمای استان در 5 فروردین امسال حدود 36 درجه سانتیگراد گزارش شده که نسبت به روز مشابه در سال گذشته 11 درجه افزایش داشته است.
دشت بزرگ با درخواست همکاری از شهروندان در مصرف بهینه برق، تصریح کرد: با توجه به کاهش تولید برق آبی در سال جاری به دلیل خشکسالی، از مردم تقاضا می شود به شدت درمصرف برق صرفه جویی نمایند تا درگرمای طاقت فرسای امسال که خیلی زود خود را نشان داده با مشکل کمبود برق و خاموشی مواجه نشویم.

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر