بخش آب
1396/12/29 11:57:00
وزیر نیرو:
مشارکت مالی و سرمایه‌گذاری برای بخش آب ضروری است/ لزوم تعیین ارزش ذاتی آب
وزیر نیرو در میزگرد «سرمایه‌گذاری در حوزه آب و انرژی»، مشارکت مالی و سرمایه‌گذاری در بخش آب را ضروری دانست و افزود: برای حصول این مهم تعیین ارزش ذاتی آب در وهله نخست اهمیت بسزایی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه برپایی هشتمین اجلاس جهانی شورای آب که هم اکنون در برزیلای کشور برزیل در حال برگزاری است با حضور در میزگردهای «سرمایه‌گذاری در حوزه آب و انرژی» و «نقش علوم، فناوری و ابداعات در چالش‌های جهانی آب» طی سخنانی مشارکت مالی و سرمایه‌گذاری در بخش آب را ضروری دانست و افزود: برای حصول این مهم تعیین ارزش ذاتی آب در وهله نخست اهمیت بسزایی خواهد داشت.
اردکانیان در ادامه این میزگردها که با حضور گیلبرتو کساب، وزیر علوم، فناوری، ابداعات و ارتباطات برزیل همراه بود ضمن برشمردن ظرفیت‌ها و ویژگی‌های سرمایه‌گذاری حوزه آب و انرژی‌ در جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: تجربه ارزش‌گذاری انرژی‌های نو در وزارت نیرو می‌تواند به عنوان الگویی مناسب در این راستا بکار آید.
وی همچنین با اشاره به تجارب خود در حوزه‌های ملی و بین‌المللی به تببین مفهوم مدیریت بهم پیوسته منابع آب، خاک، انرژی و پسماند پرداخت و گفت: امروزه یکی از تجارب بسیار موفق ایران به منظور پرداختن هر چه بهتر به مسائل حوزه آب تشکیل شورای عالی آب بوده است.
گفتنی است وزير نيرو همچنین امروز سه‌شنبه، 29 اسفندماه نیز سخنرانی ملی خود را در روز دوم این رویداد بین‌المللی ارائه خواهد کرد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر