بخش آب
1396/12/26 15:04:00
به‌منظور شرکت در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب؛
وزیر نیرو عازم برزیل می‌شود
وزیر نیرو به منظور شرکت در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب در نخستین ساعات بامداد فردا (یکشنبه) عازم برزیل می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هشتمین اجلاس شورای جهانی آب با شعار “آب برای همه”، از تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ لغایت ۳ فروردین ۱۳۹۷، در شهر برازیلیا، پایتخت کشور برزیل برگزار می شود و رضا اردکانیان، وزیر نیرو در راس هیئتی در این اجلاس حضور خواهد داشت.
شوراي جهاني آب در سال ۱۹۹۶ تأسيس شده و محل دبيرخانه مركزي اين شورا در شهر مارسي كشور فرانسه مستقر بوده و در حال حاضر بيش از ۵۰۰ شخصيت حقوقي از زیر مجموعههای سازمان ملل، نمایندگان سازمان‌هاي بين‌المللي، بخشهای دولتی، وزارتخانه‌ها، مؤسسات علمي و … عضو اين شورا هستند. مركز منطقه‌اي مديريت آب شهري-تهران (تحت پوشش يونسكو) تنها نهاد دولتي عضو شوراي جهاني آب از ایران است.
یکی از مهمترین وظایف شورای جهانی آب برگزاری اجلاس شورای جهانی آب هر ۳ سال یکبار بوده که هشتمین اجلاس آن در برزیل برگزار خواهد شد.
این اجلاس از سال ۱۹۹۷ هر ۳ سال يكبار به عنوان بزرگترین رویداد آبی در سطح بین الملل، با هدف بسيج نمودن خلاقيت،‌ نوآوري، ارايه طرح‌هاي ابتكاري، دانش و اطلاعات جديد در حوزه آب برگزار می شود. تاكنون هفت اجلاس از سال ۱۹۹۷ به ترتيب در كشورهاي مراكش (۱۹۹۷)، هلند (۲۰۰۰)، ژاپن (۲۰۰۳)، مكزيك (۲۰۰۶)، تركيه (۲۰۰۹)، فرانسه (۲۰۱۲) و كره جنوبي (۲۰۱۵) برگزار شده است.
پیش‌بینی می شود 30 هزار نفر از حدود 150 كشور جهان در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب شرکت کنند.
رضا اردکانیان وزیر نیرو، در این رویداد ضمن سخنرانی در بخش وزرای حاضر در اجلاس و حضور در میزگرد تخصصی، دیدارهایی نیز با مقامات کشورها و نهادهای بین‌المللی خواهد داشت.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر