بخش آب
1396/12/28 08:50:00
پیام عیدانه وزیر نیرو خطاب به همکاران صنعت آب و برق؛
به نوروزي در حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي نيازمنديم
وزیر نیرو در پیام عیدانه خطاب به همکاران صنعت آب و برق، عرصه حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي و نيز ساير منابع محيط‌زيستي مرتبط را نيازمند تغييرهاي نوروزي عنوان کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام دکتر رضا اردکانیان برای حلول نوروز سال 97 به شرح زیر است:
 
یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

همکاران گرامی
جشن نوروز، ستايش «زيبايي تغيير» است. جهانِِ بدون تغيير، بوي کهنگي مي‌گيرد و از پس برآوردن نيازهاي آدمي برنمي‌آيد. هر نوروز يادآور نياز به تغيير است، تغييري که چون بهار، رويش، زندگي، پايداري و اميد را در جهان جلوه‌گر سازد.
همکاران ارجمندم در وزارت نيرو و شرکت‌هاي تابعه، عرصه حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي و نيز ساير منابع محيط‌زيستي مرتبط نيازمند تغييرهاي نوروزي است؛ تغييرهايي که اميد برانگيزند، سبزي بيافرينند، اعتماد بسازند و چشم‌اندازي روشن پيش چشم نسل امروز و فرداي اين سرزمين بگشايند. طبيعت نيز همراه شده و ما را به اصلاحات و تغييرات درست فرامي‌خواند.
سال‌ها به بدمصرفي در استفاده از منابع آب و انرژي خو کرده‌ايم و اين امر زمستان سردي را بر حفاظت از منابع محيط‌زيستي ايران عزيز حاکم کرده است. ما به نوروزي در حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي نيازمنديم. نوروز منابع آب و انرژي اين سرزمين با ايده‌هاي جديد، دست کشيدن از شيوه‌هاي کهنه و نادرست، دور شدن از بخشي‌نگري‌ها، همکاري درون‌سازماني و بين‌سازماني، تأکيد بر مديريت توأمان تأمين و مصرف منابع و جلب مشارکت همه ذي‌نفعان اين حوزه رخ مي‌دهد. ما همه با هم گام در اين راه نهاده‌ايم و به همراهي يکديگر اميدواريم؛ همه مردم ايران و بيشتر از همه، مسئولان و مديران ساير سازمان‌ها را به همراهي و مشارکت دعوت مي‌کنيم.
سال 1397 براي ما مملو از فرصت‌ها و چالش‌ها خواهد بود. ما بايد به کمک يکديگر بر چالش‌هاي ناشي از سال‌ها بدمصرفي فائق آييم و هم‌زمان اصلاحات کوچک و بزرگي در مديريت اين منابع را پيش ببريم. من به فرد فرد کارکنان وزارت نيرو و شرکت‌هاي تابعه هم‌چون انسان‌هايي توانمند، علاقمند ميهن و اميدوار به ساختنِ آينده‌اي پايدار مي‌نگرم و اطمينان دارم در کنار يکديگر قادر خواهيم بود بار سنگيني را که بر دوش گرفته‌ايم به مقصد برسانيم. ما اميدوارانه تلاش خواهيم کرد، از فرصت‌ها – حتي اگر کم‌آبي باشد – بهره ببريم، چالش‌ها را فرصت‌هايي براي بازنگري و بازانديشي در سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات خود قرار خواهيم داد و با عزم و اراده جمعي، همه مردم ايران را در ساختن ايراني آبادتر و پايدارتر، با مردماني مرفه‌تر و شادمان‌تر شريک خواهيم ساخت. ما فرزندان ايرانياني هستيم که هزاران سال در اين سرزمين، هم‌زيست با کم‌آبي، تمدني بزرگ ساختند و همانند ايشان مي‌توانيم با نگرشي واقع‌بينانه و با توکل بر خداوند متعال و به‌کارگيري عقل و علم، بر چالش‌ها غلبه کرده و سرزميني زيست‌پذيرتر و توسعه‌يافته‌تر بسازيم.
سال نو بر همه شما مبارک. سالي پر از سلامتي، موفقيت، زيبايي، همکاري، اعتماد و صلح براي شما آرزومندم. آرزو مي‌کنم در هر جاي اين سرزمين عزيز که به خدمت مشغول هستيد، زندگي‌تان قرين شادماني و زيبايي باشد.

 رضا اردکانيان  
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر