بخش آب
1396/12/13 18:45:00
توسط رئيس اتاق بازرگاني، صنايع ، معادن و کشاورزي ايران انجام شد:
تقدير از يک چهره علمي در وزارت نيرو به مناسبت روز ملي آب
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران در همایش بزرگداشت روز ملي آب از يک چهره علمي در وزارت نيرو به عنوان چهره برتر آب کشور تقدير کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، غلامحسین شافعی امروز هم‌زمان با سومین همایش بزرگداشت روز ملی آب با محور «نجات آب، ضرورت ملی، رسالت جهانی» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، از خانم "صدیقه ترابی" مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و پژوهشگر بخش آب تقدیر کرد.
بر اساس این گزارش، همه ساله در 13 اسفند به مناسبت روز ملی آب مراسمی از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و با مشارکت وزارت نیرو و دستگاه‌های ذی‌نفع با عنوان "نوروز آب‌ها" برگزارمی شود و به بهانه این روز از افرادی که در عرصه‌های مختلف آب فعالیت و پژوهش می‌کنند، تقدیر می‌شود.
امسال نیز در بخش چهره‌های علمی که در زمینه آب فعالیت دارند، از صدیقه ترابی که مدت 25 سال در بخش آب کشور فعالیت داشته و با اتاق بازرگانی، کمیته ملی آب و دانشگاه‌های مختلف همکاری دارد، با اهدای لوح، چاپ تمبر اختصاصی و تندیس سومین بزرگداشت روز ملی آب با شعار "نجابت آب، ضرورت ملی، رسالت جهانی" تقدیر شد.
دکتر " صدیقه ترابی پلت‌کله " در سال 1381 با مدرک دکتری در رشته مهنسی عمران- مدیریت منابع آب از دانشگاه صنعتی امیرکبیر فارغ التحصیل شده است. وی در زمینه‌های مختلف مدیریت و برنامه ریزی منابع آب، همچون طراحی و نظارت عالیه بر سازه‌های هیدرولیکی، کار بر روی طرح جامع جمع آوری آب‌های سطحی تهران بزرگ، ایجاد تحول در استقرار نظام تخصیص آب و تغییر نگرش از ارزیابی نقطه‌ای پروژه‌های طرح‌های مهم توسعه منابع آب به ارزیابی‌های حوضه آبریزی و پیاده سازی آن و آغاز فرآیند مدیریت بهم پیوسته منابع آب فعالیت داشته است.
از دیگر زمینه‌های فعالیت علمی دکتر ترابی می‌توان به انجام فعالیت‌های ویژه در خصوص ارتقای مشارکت زنان در مدیریت منابع آب، مجری طرح مطالعه انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به مرکز فلات ایران و انجام فعالیت‌های پژوهشی نظیر تعریف دوره‌های ایستای هواشناسی در کشور و تعیین مقادیر آب قابل برنامه ریزی در سطح حوضه‌های آبریز اشاره کرد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر