بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/12/08 18:39:00
امضای چندین سند همکاری در اختتامیه پانزدهمين اجلاس کميسيون مشترک همکاري ايران و ارمنستان
وزیر نیرو: ضرورت هدايت بخش‌هاي خصوصي و دولتي برای افزايش مبادلات و سرمايه گذاري‌هاي مشترك
وزیر نیرو در آیین اختتامیه پانزدهمين اجلاس کميسيون مشترک همکاري ايران و ارمنستان بر ضرورت هدايت بخش‌هاي خصوصي و دولتي دو كشور در جهت افزايش حجم مبادلات و سرمايه گذاري‌هاي مشترك تاکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو عصر امروز (سه‌شنبه) در آیین پایانی پانزدهمين اجلاس کميسيون مشترک همکاري ايران و ارمنستان با بیان اینکه خوشبختانه پانزدهمین اجلاس كميسيون مشترك همكاريهاي فني، اقتصادي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري ارمنستان در فضایی سرشار از مودت و دوستی و احترام متقابل برگزار شد، اظهارداشت: طی دیدارهایم با مقامات ارمنی، به اهتمام جدی دولت ارمنستان برای توسعه همکاری ها آگاهی یافتم  و از این بابت امیدوارم در اجرای توافق‌ها نیز این همکاریها و همراهی ها ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: بی تردید برگزاری این اجلاس و امضای اسناد جانی و تبادل هيأت هاي مختلف حاكي از اراده رهبران عالي دو كشور براي تقويت و توسعه همكاري ها در تمامي سطوح است.
اردکانیان ادامه داد:  ما خواهان پيشرفت و توسعه كشور ارمنستان و توسعه روابط فیمابین هستیم و اجلاس کمیسیون مشترک را بستر مناسبی برای این منظور می دانیم و در همین راستا باور داریم که سند پایانی اجلاس یک گام به جلو و در جهت این سیاست اصولی بود و منجر به توسعه روابط دو کشور خواهد شد.              
وی تصریح کرد: اينجانب بر ضرورت هدايت بخش‌هاي خصوصي و دولتي دو كشور در جهت افزايش حجم مبادلات و سرمايه گذاري هاي مشترك با حمايت هاي جدي مسئولان و مقامات دو کشور تأكيد مي‌کنم.
وزیر نیرو با بیان اینکه آنچه كه بعد از اين اجلاس و امضای يادداشت تفاهم كميسيون مشترك و ساير اسناد مبادله شده باید مورد توجه قرار گیرد، اهتمام جدي همكاران اينجانب و جنابعالي برای  پيگيري و برنامه‌ریزی برای عملياتي كردن توافقات است، گفت:  پيش بيني مكانيزم هاي اجرايي مثل تشكيل به موقع كميته هاي مشترك فني و همچنين كميته پيگيري اجلاس، فراهم كردن مستلزمات اجرايي از جمله منابع مالي و تسهيل فرايندهاي اداري در هر دو كشور براي اجرايي كردن توافقات از وظايف اصلي تمامي حاضرين در اجلاس به شمار مي آيد و به نوبه خود تمامی تلاش خود را در این مسیر مصروف خواهم داشت.
در پایان این نشست، چندین سند همکاری در زمینه گمرکات، آب و برق، حمل و نقل جاده‌ای، فرهنگی و گردشگری به امضای طرفین رسید.

  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر