بخش برق
1396/11/23 14:51:00
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:
واگذاری 71 نیروگاه خورشیدی به روستائیان استان کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری از واگذاری 71 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستانشینان این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" در حاشیه بازدید از شهرستان باشت" گفت: در دو سال اخیر و برای اولین بار در این استان، 71 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستانشینان واگذار و هم اکنون از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 29 نیروگاه و در سال جاری نیز 42 نیروگاه یک کیلوواتی خورشیدی به روستانشینان استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار شد، اظهارداشت: اعتبار هزینه شده برای واگذاری این نیروگاه‌ها اعتباری معادل 10 میلیارد و 204 میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: روستاهای "دامور طسوج و مازه کره" در شهرستان چرام بهمراه روستاهای "کمیه علیا و سفلی "در زیلایی بویراحمد در سال گذشته با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی یک کیلوواتی از نعمت برق برخوردار شدند.

راهزادی از واگذاری نیروگاه‌های خورشیدی یک کیلوواتی به روستاهای "تیمج و شاه نشین بهمئی"،"‌پهذیر باشت"،" نده لوداب" و "سرتنگ لیراب دیشموک" در سال جاری خبرداد.

وی گفت: سخت گذری و دور بودن این روستاها از شبکه‌های برق از مهمترین دلایل واگذاری نیروگاههای خورشیدی به این روستاها بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نیروگاه‌های خورشیدی یک کیلوواتی می‌توانند برق و روشنایی چهار لامپ LED، یک دستگاه تلویزیون کوچک، یک‌دستگاه یخچال و یکعدد شارژ موبایل را تامین کنند.

راهزادی از دردست برنامه بودن برقرسانی به روستاهای زیر 10 خانوار با استفاده از نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی در استان کهگیلویه و بویراحمد هم خبرداد.

  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر