بخش برق
1396/11/23 13:45:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (37)
افتتاح هم‌زمان ۶۰ پروژه برق‌رسانی و توسعه شبکه در قلعه گنج کرمان
همزمان با دهه فجر ۶۰ پروژه برق رسانی و توسعه شبکه‌ای با حضور امام جمعه فرماندار و شماری از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بیژن مجازی، مدیر شبکه برق شهرستان قلعه گنج در این مراسم گفت: درسال ۹۶ با احداث ۵۶ کیلومترشبکه فشار متوسط، ۲۵ کیلومترشبکه فشار ضعیف، نصب ۴۵ دستگاه ترانس تغذیه عمومی و اتوماسیون خطوط اصلی اجرا و به بهره برداری رسیده است.
وی همچنین از توسعه و افزایش تعداد فیدرهای خروجی پست‌های فشار قوی از ۱۷ به ۲۳ فیدر در سطح شهرستان خبرداد و گفت: با نصب ۳ دستگاه اتوترانس و ۱۰ دستگاه کلید اتوریکلوزر و استفاده از تجهیزات و تعمیرات خط گرم بدون خاموشی، باعث بهبود چشمگیر قابلیت اطمینان بهبود خاموشی به زیر ۲۲۰ دقیقه درسال به ازای هرمشترک شده که از متوسط کشور بسیار کمترومناسب تر است.
بیژن مجازی افزود: برنامه استراتژیک و راهبردی تدوین شده در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان که توسط مدیریت محترم عامل وهمه کارکنان با جدیت و تلاش مستمر درحال اجرا است در ۸ سال آینده، کاهش خاموشی به ازای هرمشترک درسال به زیر ۲۸ دقیقه و حذف کلیه مراجعه‌های حضوری و انجام خدمات در بستر اینترنت و دفاتر خدمات دهی شهری و روستایی به طوریکه در هیچ موردی نیاز به مراجعه حضوری به اداره برق نباشد.
مدیر شبکه برق این شهرستان اظهار داشت: درحال حاضر رشد مصرف برق در جنوب استان کرمان به‌خصوص در مصارف خانگی و تجاری بسیار زیاد است که از همه صاحبان صنایع و مشترکین کشاورزی، تجاری و خانگی برای مدیریت مصرف برق بابت کاهش در ساعات اوج مصرف برق که از نیم ساعت قبل از اذان ظهر در تابستان و اذان مغرب در زمستان شروع و تا سه و نیم ساعت بعداز آن ادامه دارد رعایت الگوی مصرف را داشته باشند و این موضوع نیز بر رو روی قبوض برق به طور کامل وواضح توضیح داده شده است.
  • خبرنگار: سید محمد رضوی علوی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر