بخش برق
1396/11/18 16:09:00
قائم‌مقام وزير نيرو در آئين بهره برداري از طرح هاي شاخص توزيع برق تهران بزرگ:
کاهش 90 درصدي مراجعه ادارات برق با ارائه خدمات نرم‌افزاري جديد/ افزایش سهم انرژی‌های نو در تأمین برق اماکن عمومی و مسکونی
قائم‌مقام وزیر نیرو در آئین بهره برداری از طرح‌های شاخص توزیع برق تهران بزرگ، گفت: در دهه فجر امسال بیش از 5300 طرح با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ستار محمودی" قائم مقام وزیر نیرو در آئین بهره برداری از سامانه ارائه خدمات غیرحضوری و طرح‌های شاخص شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با بیان این مطلب که نسل بعد از انقلاب از نمادهای ارائه خدمات صادقانه هستند، گفت: متخصصان وزارت نیرو متعهد هستند تا عرضه پرفراز و نشیب تأمین آب و برق کشور را عاشقانه در اختیار مردم بگذارند.
وی با اشاره به اینکه در استان تهران نیازمند این هستیم تا انرژی‌های نو را توسعه دهیم، افزود: انرژی‌های نو می‌تواند سهم بزرگی در تأمین برق اماکن عمومی و مسکونی داشته باشد.
قائم مقام وزیر نیرو ادامه داد: استان تهران به دلیل حساسیت خدمات، نیازمند این است که پدافند غیر عامل در آن رعایت شود و انرژی‌های تجدید پذیر و نیروگاه‌های تولید پراکنده، پتانسیل‌های خوبی برای تولید برق هستند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف در بخش برق بایستی توسط مشترکان رعایت شود، اظهار داشت: مشترکان با اطلاع رسانی به خدمتگزاران خود در این عرصه، به وزارت نیرو کمک کنند تا پروژه‌های این وزارتخانه کاملتر پیاده شود.
محمودی سپس به خدمات ارائه شده در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: در دهه فجر امسال دولت دوازدهم طرح‌های متعددی را اجرایی کرده که از جمله می‌توان به 5300 طرح در بخش آب و برق با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان اشاره کرد.
وی ادامه داد: اوج افتخار وزارت نیرو این است که در عرصه آب و برق با ظرفیت سازی های مناسب بتواند بیش از پیش در خدمت مردم باشد.
قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه از جمله خدمات ارائه شده به مردم اپلیکیشن و نرم افزارهای جدیدی است که می‌تواند تا 90 درصد از مراجعه حضوری مردم به ادارات جلوگیری کند، افزود: از جمله افتخارات ما این است که مردم به سمت خواسته‌های خود گام بردارند.
در ادامه این آئین،" محمد حسین مقیمی" استاندار تهران نیز ضمن تقدیر از خدمات وزارت نیرو در زمینه رسیدن به خود کفایی گفت: امام در ابتدای انقلاب فرمودند ما می‌توانیم و قادر هستیم این مملکت را اداره کنیم و در این راستا متخصصان وزارت نیرو به این شعار عینیت بخشیدند و در بخش آب و برق به خودکفایی رسیدیم.
وی با اشاره به آب، برق و گاز به عنوان سه رکن اساسی برای توسعه جامعه، گفت: تأمین آب و برق در توسعه جامعه و صنعت رکن بسیار مهمی را ایفا می‌کند و اگر بخواهیم صنعت و کشاورزی توسعه یافته‌ای داشته باشیم نیازمند تأمین برق پایدار هستیم.
مقیمی تاکید کرد: رشد توسعه 8 درصدی سالانه کشور بجز تأمین انرژی میسر نیست و مدرنیزه شدن کشاورزی نیز نیازمند برق و انرژی است که از وظایف مهم و نقش آفرینی‌های وزارت نیرو است.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر