بخش آب
1396/11/18 14:09:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (31)
طرح آبرسانی به رامشیر در خوزستان افتتاح شد
با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان و نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، پروژه آبرسانی به شهرستان رامشیر با اعتبار 12میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "صابر علیدادی"، معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: شهرستان رامشیر با جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر در 125 کیلومتری جنوب شرق اهواز واقع شده است و آب شرب این شهرستان از طریق تاسیسات آبرسانی آب جنوب شرق، تصفیه‌خانه مرغزار و تلمبه‌خانه امیدیه یک و خط انتقال فولادی به قطر 500 میلی متر به میزان 14هزار متر مکعب در شبانه روز تامین می‌شود.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: این پروژه شامل احداث مخزن 8000 متر مکعبی، ایستگاه پمپاژ و تابلوهای برق مربوطه و همچنین ساختمان و سیستم گندزدایی آب شرب به روش الکترولیز نمک طعام و محوطه سازی است که عملیات اجرایی آن به پایان و اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

علیدادی عنوان کرد: از اهداف این پروژه، افزایش میزان ذخیره آب شرب به میزان 8هزار متر مکعب و همچنین پایدار سازی شبکه توزیع آب شرب شهرستان رامشیر است.

همچنین "نوراله دقیقی"، مدیر اجرایی طرحهای آبرسانی جنوبشرق خوزستان گفت: برای اولین بار در پروژه‌های آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان، سیستم گندزدایی به روش الکترولیز نمک طعام اجرا شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: کل اعتبار هزینه شده جهت این پروژه بالغ بر 12میلیارد تومان بوده که از محل اعتبارات عمرانی تامین و پرداخت شده است.

این پروژه امروز 18 بهمن ماه با حضور "امید حاجتی" رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان، "اقبال محمدیان" نماینده مردم رامهرمز و رامشیر و جمعی از مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر