بخش آب و فاضلاب
1396/11/18 14:19:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (32)
2 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان تنگستان به بهره برداری رسید
مدیر امور آبفار شهرستان تنگستان گفت: 2 پروژه آبرسانی روستاهای باغک جنوبی و باغک این شهرستان همزمان دهه مبارک فجر با 20 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عبدالله خدادادی در آیین بهره برداری از پروژه های یاد شده افزود: با افتتاح پروژه شبکه آبرسانی روستای باغک شمالی 168 خانوار با 506 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال گذشته با 5.3 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز که براساس برنامه زمان بندی همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.
خدادای افزود: دومین پروژه ای که به افتتاح رسید نیز پروژه شبکه آبرسانی روستای باغک جنوبی بود که با بهره برداری از آن 2 روستای باغک جنوبی و کاکلی با 411 خانوار و یکهزار و 445 از آب شرب سالم برخوردار شدند.
وی افزود: طول خط توزیع این پروژه 25 کیلومتر است که با 15 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید.
فرماندار شهرستان تنگستان نیز گفت: شرکت  آب و فاضلاب روستایی طی چند سال گذشته در حوزه آبرسانی اقدامات قابل توجهی در سطح شهرستان ارایه کرده است که این اقدامات رضایتمندی حداکثری روستاییان را در برداشت.
عادل دهدشتی افزود: با توجه به بحران کم آبی که با کمبود بارش در این چند سال تشدید شده صرفه جویی در مصرف آب حائز اهمیت ویژه ای است که روستاییان باید این مهم را مورد توجه داشته باشند.
 
 
  • خبرنگار: عذرا غلامحسيني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر