بخش برق
1396/11/18 09:50:16
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (30)
26 روستا در استان لرستان برق‌دار می‌شوند
با تلاش توزیع برق لرستان 26 روستای صعب‌العبور و کوهستانی تأمین برق و در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد ریال 26 روستای صعب العبور و کوهستانی که داشتن راه مناسب برای تأمین برق آن‌ها مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولین بود با همت و تلاش‌های ستودنی نیروهای پرتوان برق استان برق رسانی و در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر، این ایام مبارک را بهترین فرصت برای انعکاس دستاوردها و اقدامات دولت یاد کرد و اظهار داشت: استان لرستان به دلیل دارا بودن مناطق کوهستانی صعب العبور و داشتن شرایط سخت جغرافیایی مشکلات فراوانی در خدمات رسانی دارد.
مدیرعامل برق لرستان گفت: با توجه به بودجه اختصاصی از طرف شرکت توانیر برای برق رسانی روستاها، امسال موفق شدیم 26 روستای بسیار صعب العبور که حتی راه شکافی نشده بودند در برنامه کاری قرار داده و با عنایت باریتعالی در همین دهه انقلاب افتتاح خواهند شد.
خودنیا با بیان اینکه برق رسانی به روستاهای فوق 145 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است ابراز داشت: با پیگیری‌های فراوان از طریق شرکت توانیر این مهم صورت گرفت و با تلاش نیروهای زحمت کش برق لرستان تأمین برق روستاها در بازه زمانی مشخص انجام گرفت.
وی همچنین تعداد خانوارهای که از این پروژه‌ها از نعمت برق برخوردار شدند را 539 خانوار برشمرد و اظهار داشت: در این مناطق که گذران زندگی با مشقت فراوان میسر بود، امید به زندگی افزایش یافته است.
خودنیا همچنین گفت: 60 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف برای برق رسانی به این روستاها احداث گردیده است.
مدیرعامل برق لرستان تعداد ترانسفورماتور منصوبه در این روستاها را 20 دستگاه عنوان کرد و گفت: بیش از 90 درصد روستاهای برقدار شده در شهرستان‌های خرم آباد، نورآباد و پلدختر واقع گردیده است.
خودنیا در پایان گفت: احداث دو فیدر جدید که به دلیل کوهستانی بودن مناطق بجای پایه‌های بتونی از تاورهای فلزی استفاده گردیده نیز در دستور کار سال جاری بود و خوشبختانه این فیدرها نیز به بهره برداری رسید و بخش اعظمی از شهرستان معمولان و بخش بزرگ شاهیوند تحت پوشش شبکه‌ای این فیدرها از انرژی پایداری برخوردار شد.
  • خبرنگار: مجید امرائی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر