بخش عمومي
1396/11/17 15:09:00
وزیر نیرو در بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی عنوان کرد:
تلاش برای سلامت شهروندان و بازگشت سریع آنان به زندگی عادی/ خسارت جانی و انسانی نداشتیم
وزیر نیرو در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان اداری تولید برق حرارت گفت: سلامت شهروندان و بازگشت سریع آنان به زندگی عادی مدنظر وزارت نیرو است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان اداری نیروگاه برق حرارتی با بیان این مطلب که، از زمان شروع آتش سوزی و در طول شب گذشته به صورت لحظه‌ای با همکارانی که در این خصوص مسئولیت دارند در تماس بودم، اظهار داشت: از صبح امروز مدیران وزارت نیرو در محل وقوع حادثه حاضر بودند و امروز نیز جلسه ستاد مدیریت بحران برای اقدامات لازم تشکیل شد.
وی ادامه داد: روند کاهش درجه حرارت روند بسیار خوبی است که از دمای بیش از 300 درجه هم اکنون به حدود 100 درجه رسیده است و این نوید را می‌دهد که در ساعات پیش رو آتش خاموش شود.
وزیر نیرو افزود: پس از اطفای کامل حریق کارشناسان بایستی در وضعیت مطمئنی بررسی‌های خود را انجام دهند و نظر دهند که آیا احتمال ریزش ساختمان وجود خواهد داشت یا اینکه ساختمان قابل‌ترمیم است.
وی با تاکید بر سلامت همکاران و شهروندان گفت: آنچه برای وزارت نیرو مهم است، این است که از ابتدای آغاز عملیات، اساس کار بر مراقبت از سلامت شهروندان، ساکنان اطراف و پرسنل شاغل در ساختمان و نیروهای امدادی بوده و حتی میهمانان هتل مجاور به اماکن مطمئن منتقل شده‌اند و برای پرسنل نیزمحل مناسبی در نظر گرفته شد تا انجام کارها با اختلال مواجه نشود.
اردکانیان ادامه داد: نمایندگان وزارت نیرو و مدیریت شرکت نیروگاه برق حرارتی در کنار نیروهای امدادی در محل حضور دارند و روال کار به صورت منطقی در حال انجام است.
وی در خصوص علت این حادثه گفت: در این فرصت کم مشخص کردن علت حادثه امکان پذیرنیست و آنچه مهم است این مورد است که مانند تمامی کارهای امدادی روال کار بر این است که یک مدیریت متمرکز و یک سخنگوی متمرکز در محل وجود داشته باشد که این افراد معرفی شده‌اند تا در زمان‌های مقتضی به مردم آگاهی رسانی کنند.
وزیر نیرو ادامه داد: چون تاکنون خسارت جانی و انسانی نداشتیم خدا را شاکریم و از این حیث جای نگرانی نیست و سعی می‌کنیم دو موضوع سلامت و امنیت شهروندان و سرعت لازم برای جابجایی افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن مدنظر باشد تا شهروندان بتوانند هر چه سریعتر به زندگی عادی خود بازگردند.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر