بخش آب و فاضلاب
1396/11/17 10:54:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (27)
بهره‌برداری از طرح فاضلاب مهرشهر در خراسان جنوبی
پروژه خط انتقال اصلی و شبکه جمع آوری فاضلاب غرب مهرشهر بیرجند با حضور استاندار خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان بیرجند و شماری از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، استاندار خراسان جنوبی در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم انجام شده است که این جزء وظایف ما است.
دکتر مروج الشریعه با بیان اینکه دهه مبارک فجر یک تذکر و یادآوری برای همه ما است، تصریح کرد: ما باید قدردان و میراث دار خوبی برای انقلاب باشیم و باید به نیکوترین شکل ممکن انقلاب را به نسل‌های آینده تحویل دهیم.
وی با بیان اینکه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: باید با استفاده از تکنولوژی‌های روز و با مهندسی دقیق پروژه‌ها را اجرایی کنیم تا مشکلات مردم مرتفع شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در این مراسم با بیان اینکه پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان به مرحله افتتاح رسیده است، اظهار کرد: در این پروژه 17 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب اجرایی شده است.
مهدی هاشمی مقدم به هزینه‌های بالای اجرای پروژه‌های فاضلاب اشاره کرد و افزود: برای اجرای هر کیلومتر از خطوط فاضلاب اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان هزینه می‌شود.
وی به ضرورت اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی در منطقه و جنس خاک نفوذناپذیر امکان حفر و بهره برداری از چاه‌های جذبی در بخشی از مناطق مهرشهر میسر نبود که مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال نصب انشعابات فاضلاب در زون 6 و 7 مهرشهر هستیم، گفت: در صورت تخصیص اعتبار، توسعه شبکه فاضلاب برای کل منطقه مهرشهر در دستور کار این مجموعه قرار می‌گیرد.
وی افزود: در حال حاضر 25 شهر در استان تحت پوشش خدمات این مجموعه قرار دارند همچنین در سطح 4 شهر استان نیز پروژه فاضلاب در حال اجرا است ولی تنها در مرکز استان پروژه فاضلاب به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه شبکه‌های آبرسانی به مسکن مهر در کل استان اجرایی شده است، گفت: در حال تکمیل مخازن ذخیره آب شرب برای مسکن مهر هستیم.
  • خبرنگار: مژگان حمیدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر