بخش برق
1396/11/18 14:38:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (33)
بهره‌برداری از خط 2 مداره سوق – لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد
مدیر برق ناحیه لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد از به بهره برداری رسیدن خط 2 مداره سوق – لنده همزمان با دهه فجر خبر داد.

"سیدمالک رازنهان" در حاشیه بهره‌برداری از خط 2 مداره سوق – لنده که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید، به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) اظهار داشت: این خط 2 مداره با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد و 300 میلیون ریال از محل منابع داخلی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد احداث شد.

وی زمان شروع عملیات اجرایی احداث خط 2 مداره سوق – لنده را آذرماه امسال عنوان و خاطرنشان کرد: این پروژه در یک فعالیت جهادی در بازده زمانی سه ماهه به بهره برداری رسید.
 
مدیر برق ناحیه لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: طول شبکه برق خط 2 مداره لنده – سوق 15 کیلومتر بوده که بهره‌برداری از این خط یکی از انتظارات به حق مردم و مسئولان این شهرستان بوده است.
 
رازنهان، پایداری شبکه فشار متوسط، رفع ضعف ولتاژ و ایجاد نقاط مانور در شبکه فشار متوسط را از مهمترین مزایای احداث خط 2 مداره لنده – سوق برشمرد.
 
وی گفت: علاوه براین پروژه، چهار پروژه دیگر بطور همزمان در شهرستان لنده در حوزه کاهش تلفات انرژی و رفع ضعف ولتاژ  درحال انجام است.
 
مدیر برق ناحیه لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی چهار پروژه برق دیگر در دهه فجر امسال با اعتباری بیش از 17 میلیارد ریال در این شهرستان خبرداد.
 
رازنهان افزود: توسعه و احداث شهرک های سرآسیاب و بهاران، روستای ایدنک و کاهش تلفات شبکه های فشار ضعیف و متوسط شهر لنده، پروژه هایی است که در دهه فجر امسال کلنگ زنی شدند.

وی تعداد مشترکین برق در شهرستان لنده را حدود هفت هزار مشترک ذکر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، شهرستان لنده از شهرستان های گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب شده که با یاسوج مرکز این استان حدود 230 کیلومتر فاصله دارد.

  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر