بخش آب و فاضلاب
1396/11/14 12:20:00
صنعت آب و برق در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ (21)
افتتاح 6 پروژه آبرسانی روستایی استان بوشهر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: 6 پروژه این شرکت با اعتباری بالغ بر131.5 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر به افتتاح می رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مسعود نصوری در ارتباط با پروژه های آماده افتتاح اظهار داشت: نخستین پروژه آماده افتتاح تاسيسات و مخزن 2 هزار مترمکعبی زیارت و لاور شهرستان دشتی با 32 میلیارد اعتبار ریال است.
وی بیان کرد: شمار روستای تحت پوشش این مخزن هشت روستا با جمعیت سه هزار و 982 نفر و ظرفیت ایستگاه پمپاژ آن نیز  85 متر مکعب در ساعت به مساحت 260  متر مربع است.
نصوری ادامه داد: دومین پروژه آماده افتتاح تاسیسات و مخازن بتنی مجتمع بادوله شهرستان دشتی با 33 میلیارد ریال است که 10 روستا با جمعیت 6 هزار و 784 نفر زیر پوشش این پروژه قرار دارد.
وی با اشاره به افتتاح شبکه آبرسانی روستای محمد صالحی اظهار داشت:  این روستا 409 خانوار با جمعیت یکهزار و 515 نفر است که پروژه احداث شبکه آبرسانی آن از سال گذشته آغاز شده بود.
وی با اشاره به اعتبار 18 میلیارد ریالی این پروژه ادامه داد: شبکه توزیع آب روستای محمد صالحی 19 کیلومتر است که آب موردنیاز آن خط کوثر تامین شده است
نصوری با اشاره به چهارمین پروژه قابل افتتاح بیان کرد: پروژه خط انتقال آب از مخزن 2 کوثر تا انشعاب سه راهی عامری شهرستان دیلم  از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر است.
وی اظهار داشت: 36 روستا و 2 شهر با 36 هزار و 652 نفر جمعیت زیر پوشش این شبکه قرار دارد.
نصوری ادامه داد: این پروژه خط انتقال آن سه کیلومتر است که با 28 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری احداث شده است.
وی اظهار داشت: شبکه آبرسانی به روستای باغک شمالی نیز از جمله پروژه های افتتاحی دهه فجر است.
نصوری ادامه داد: با افتتاح این شبکه 168 خانوار با 506 نفر جمعیت از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.
وی یادآور شد: منبع تامین آب روستای باغک شمالی خط کوثر و طول شبکه توزیع آن نیز 7 کیلومتر است.
نصوری ادامه داد: پروژه آبرسانی روستای محمدصالحی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال از سال گذشته آغاز شده و اکنون آماده بهره برداری است.
وی اظهار داشت: پروژه آبرسانی به روستای باغک جنوبی نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر است که 411 خانوار با یکهزار و 445 نفر زیر پوشش  این شبکه قرار دارد.
نصوری افزود: این پروژه که با اعتبار 15.5 میلیارد ریالی عملیات اجرایی آن از سال گذشته آغاز شد طول شبکه توزیع آن 25.3  كيلومتر است.
وی افزود: شماره قابل توجهی از پروژه های شرکت آبفار استان بوشهر نیز اکنون عملیات اجرایی آنها در حال انجام است و تا هفته دولت سال آینده آماده افتتاح می شود.
وی همچنین با اشاره به بحران کم آبی ادامه داد: از روستائیان انتظار می رود با توجه به کاهش بارش و پایین رفتن سفره های آب زیرزمینی در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند.
 
  • خبرنگار: عذرا غلامحسيني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر