بخش هدفمندي يارانه ها
1396/11/02 11:04:10
آموزش‌های مدیریت مصرف برق در مدارس یزد گسترش می‌یابد
با انعقاد تفاهم نامه میان شرکت توزیع نیروی برق و آموزش و پرورش استان یزد، آموزش های مدیریت مصرف برق در مدارس یزد گسترش می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدرضا صحتی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری، ترویج فرهنگ و ایجاد نگرش، الگو و ساختار صحیح مصرف انرژی برق در دانش آموزان و خانواده‌های آنان و سایر اقشار جامعه را مهم خواند و گفت: آشنایی مراکز آموزشی و مدارس ابتدایی شهرستان یزد با مفهوم ساعات اوج بار، لوازم پر مصرف برقی، برچسب انرژی، ایمنی در برق، فرآیند تولید تا توزیع برق و سامانه فوریت‌های برق در طرح " مدیر انرژی در خانه " پیش بینی شده است.
وی ایجاد زمینه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری در دانش آموزان و تقویت فرهنگ صرفه جویی را یک ضرورت غیر قابل انکار و حائز اهمیت دانست و گفت: اولیا و معلمین مدارس می‌توانند نقش تأثیر گذاری را در توسعه آگاهی‌های عمومی حوزه مدیریت انرژی به دانش آموزان و خانواده‌ها ارائه کنند.
این مسئول، مدیریت مصرف انرژی برق در منازل و مدارس به کمک دانش آموزان را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق با فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقی برای معطوف کردن اذهان جامعه به موضوع مدیریت انرژی در یک دهه گذشته، فعالیت‌های شایان توجهی را نظیر برگزاری همایش‌های علمی - تخصصی، دوره‌های آموزشی و برگزاری مسابقات مختلف انگیزشی در دستورکار خود قرار داده است.
وی محدودیت منابع انرژی و هزینه بر بودن تولید انرژی برق را یادآور شد و خاطرنشان کرد: تولید برق به روش مجازی که همان مدیریت مصرف برق است، کم هزینه‌ترین و در عین حال مطلوب‌ترین روش برای جلوگیری از رشد بی رویه مصرف در کشورهای مختلف است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد، هزینه سنگین و زمان بر بودن ظرفیت سازی های جدید برای افزایش تولید انرژی برق در یک سو و از سوی دیگر نگاه ویژه به اثرات زیست محیطی در سال‌های اخیر، رویکرد وزارت نیرو را به سمت این رکن مهم اقتصاد مقاومتی سوق داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد پس از امضای تفاهم نامه همکاری، از مرکز دیسپاچینگ و فوریت‌های برق بازدید کرد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر