بخش آب و فاضلاب
1396/10/18 14:16:56
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبر داد:
اجرای 170 کیلومتر شبکه فاضلاب با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی در قم
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از اجرای 170 کیلومتر شبکه فاضلاب با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی در مناطق دو، سه و شش شهری خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌جان صادق‌پور" به همراه معاونان مهندسی و توسعه و مشترکین و برخی دیگر از مدیران شرکت آب و فاضلاب با حضور در برخی از مساجد مناطق دو، سه و شش شهری به تشریح ضرورت‌های اجرای شبکه فاضلاب، پروژه‌های بهره‌مند از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و لزوم همراهی مردم برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها پرداخت.
وی با اشاره به احداث تصفیه‌خانه شماره سه قم، اجرای 12 کیلومتر شبکه انتقال و احداث 200 کیلومتر شبکه فاضلاب با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی اظهار داشت: اجرای شبکه فاضلاب در بخش‌های از مناطق دو، سه و شش شهری به سرعت در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یادآور شد: تاکنون 170 کیلومتر از شبکه با استفاده از این تسهیلات به اجرا رسیده و امکان اتصال شهروندان را به شبکه دفع فاضلاب شهر فراهم کرده است.
وی در حاضر بیش از 400 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند، اظهار داشت: با وجود دشواری‌های اجرای شبکه‌های فاضلاب به صورت نقبی(تونلی)، به طور میانگین روزانه 300 متر شبکه احداث می‌شود که بسیار قابل توجه است.
صادق پور با بیان اینکه در حال حاضر بدون دریافت هزینه، انشعاب فاضلاب تا درب منازل مشترکان اجرا و نصب می‌شود، خواستار همکاری شهروندان این مناطق در اجرای این پروژه شد.
وی با اشاره به اینکه تا پایان خردادماه سال آینده این پروژه در قالب تسهیلات بانک توسعه اسلامی اجرا می‌شود، تاکید کرد: پس از این مدت، هزینه‌های اجرا و نصب انشعاب بر عهده مشترکان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین از شهروندانی که اقدام به اتصال شبکه فاضلاب می‌کنند خواست تا تمام چاه‌های قدیمی منازل را پر نکنند و از ورود آب باران به شبکه‌های فاضلاب خودداری کنند.
مدیرعامل و مدیران شرکت آب و فاضلاب در این جلسات به سؤالات و ابهامات مردم پاسخ دادند و راهنمایی‌های لازم را در خصوص چگونگی اتصال به شبکه فاضلاب ارائه کردند.
 
انتهای خبر/
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر