بخش آب
1396/10/18 10:51:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی خبر داد؛
پایداری آب شرب شهرهای استان مرکزی/ خشکسالی ادامه دارد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی علت عدم کاهش حجم آب ذخیره شده در سدهای استان با وجود کاهش میزان بارش‌ها را مدیریت مخزن سد و مدیریت رودخانه‌های ورودی به سدها عنوان کرد گفت: با ذخیره و مدیریت آب در مخزن سدها، در سال جاری و سال آینده برای تامین آب شرب شهرهای استان مشکلی نخواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عزت اله آمره ای با اشاره به وضعیت آب ذخیره شده در سد الغدیر ساوه گفت: هم اکنون وضعیت آب ذخیره شده در مخزن سد الغدیر ساوه به 40.82 میلیون متر مکعب رسیده است در حالیکه این میزان در مدت مشابه سال قبل 16.41 میلیون متر مکعب بود.
آمره ای در خصوص وضعیت مخزن سد کمال صالح اراک نیز گفت: در حال حاضر وضعیت آب ذخیره شده در مخزن سد کمال صالح اراک 73.70 میلیون متر مکعب است که در سال گذشته این میزان 76.90 میلیون متر مکعب بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی علت عدم کاهش حجم آب ذخیره شده در سدهای استان با وجود کاهش میزان بارش‌ها را مدیریت مخزن سد و مدیریت رودخانه‌های ورودی به سدها عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: مردم باید بدانند عدم کاهش حجم آب سدها به معنای حل مشکلات کم آبی در شهرها نیست و با توجه به اینکه عمده نیاز آبی در شهرهای استان از طریق آب های سطحی تامین می شود بایستی صرفه جویی در مصرف آب مورد توجه ویژه قرار بگیرد و این صرفه جویی در تمام بخش ها باید صورت پذیرد وکم یا زیاد مصرف کردن مطرح نیست بلکه بهینه مصرف کردن مهم است چرا که در سال جاری با کاهش 75 درصدی بارش ها در استان نیز روبرو بوده ایم به طوری که این کاهش طی سالهای اخیر بی سابقه بوده است.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر