بخش برق
1396/10/19 13:26:37
تعریف 25 پروژه تحقیقاتی سامانه‌های هوشمند در برق خراسان
مدیر دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات برق منطقه‌ای خراسان گفت: 25 پروژه تحقیقاتی در سال 95 و 96 طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند برای پشتیبانی تأمین انرژی الکتریکی برای موتورسیکلت‌های هیبریدی تعریف شده است.
 
مدیر دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات برق منطقه‌ای خراسان گفت: 25 پروژه تحقیقاتی در سال 95 و 96 طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند برای پشتیبانی تأمین انرژی الکتریکی برای موتورسیکلت‌های هیبریدی  تعریف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمد رضا حسین زاده از طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند برای پشتیبانی تأمین انرژی الکتریکی برای موتورسیکلت‌های هیبریدی CG125 به عنوان یک پروژه شاخص در سال 96 نام برد وبیان داشت: از مجموع 19 پروژه منعقد شده در سال 95 15 پروژه در این سال خاتمه یافته و از این تعداد 4 پروژه پژوهشی، 5 پروژه اینترنشیب و 4 پروژه حمایت از تحصیلات تکمیلی است.
وی در ادامه به وضعیت پروژه‌های تحقیقاتی در سال 96 اشاره کرد وگفت: در مجموع 6 پروژه با موضوعات پروژه‌های پژوهشی، پروژه اینترنشیب و حمایت ازتحصیلات تکمیلی منعقد شده است.
حسین زاده به پروژه‌های شاخص در دفتر تحقیقات وکنترل کیفیت تجهیزات نیز اشاره کرد و گفت: طراحی و ساخت سوئیچگیر GIS فشار قوی؛ بررسی امنیت سایبری سیستم اتوماسیون بومی و ارائه راهکار مناسب برای جلوگیری از نفوذهای غیر مجاز؛ ساخت، بررسی و تحلیل عملکرد پست کمپکت فوق توزیع 63.20 کیلوولت و تدوین استاندارد پست‌های کمپکت فوق توزیع بوده است.
طراحی و ساخت رسیور GPS بومی جهت همزمان سازی IED ها؛ پیاده سازی سیستم تشخیص رخدادهای فیزیکی دکل‌های فشار قوی با قابلیت ارسال اطلاعات از طریق شبکه تلفن سلولی؛ بررسی و امکان سنجی استفاده از فناوری نانو در کاهش آلودگی مقره ها و طراحی و تولید سامانه‌های هوشمند برای پشتیبانی تأمین انرژی الکتریکی برای موتورسیکلت‌های هیبریدی CG125 از جمله پروژه‌های شاخص است.
  • خبرنگار: بهنام دهرآزما
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر