بخش برق
1396/10/16 12:46:43
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد:
احداث اولین خط سه مداره 33 کیلوولت با کابل فاصله‌دار کشور در یاسوج/ کاهش نرخ خاموشی و تقویت برق منطقه
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین خط سه مداره 33 کیلوولت با کابل فاصله دار برروی پایه تلسکوپی کشور در یاسوج احداث و آماده بهره برداری است.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین خط سه مداره 33 کیلوولت با کابل فاصله دار برروی پایه تلسکوپی کشور در یاسوج احداث و آماده بهره برداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، داود راهزادی در بازدید از آخرین روند احداث خط سه مداره ایستگاه مختار(ع) به میدان مقاومت یاسوج گفت: خط سه مداره 33 کیلوولت با کابل فاصله دار برروی پایه تلسکوپی برای اولین در کشور و در شهر یاسوج برای کاهش نرخ خاموشی‌ها در شهر و شهرستان بویراحمد احداث و اکنون آماده بهره برداری است.
وی به تشریح چگونگی احداث این خط سه مداره اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی خط سه مداره عنوان شده در سال 93 شروع و در بازده زمانی کمتر از سه سال به بهره برداری رسیده و آماده وارد مدار شدن است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد اعتبار هزینه شده برای احداث این خط را 25 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با به بهره برداری رسیدن این پروژه بدون شک شاهد کاهش نرخ خاموشی و تقویت برق شهر یاسوج خواهیم بود.
راهزادی گفت: کاهش بار فیدرهای موجود و ایجاد نقاط مانور از دیگر مزایای احداث خط سه مداره 33 کیلوولت با کابل فاصله دار بر بروی پایه های تلسکوپی ایستگاه فوق توزیع مختار(ع) به میدان مقاومت شهر یاسوج است.
وی طول این خط سه مداره را هفت و نیم کیلومتر ذکر کرد و افزود:‌ دراین پروژه، تجهیزات روز شبکه های برق مورد استفاده قرارگرفته و در آینده نیز برق شهر یاسوج و بخش هایی از شهرستان بویراحمد با مشکلات کمتری در حوزه برق مواجه هستند.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر