بخش آب و فاضلاب
1396/10/13 15:11:57
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبر داد:
انجام 61 هزار نمونه‌برداری از شبکه‌های آب قم/ 167 هزار تماس با سامانه 122 قم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشت آب 61 هزار نمونه سنجش در شبکه‌های آب استان در 9 ماهه نخست سال جاری در حوزه‌های شیمیایی، میکروبی، کلرسنجی و کدورت در سال جاری انجام شده است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشت آب  61 هزار نمونه سنجش در شبکه‌های آب استان در 9 ماهه نخست سال جاری در حوزه‌های شیمیایی، میکروبی، کلرسنجی و کدورت در سال جاری انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علی جان صادق پور" در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات شرکت آب و فاضلاب در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: نخستین پروژه‌ای که در راستای این سیاست اجرا و به بهره‌برداری رسید نیروگاه آبی بود که شهریورماه سال جاری با توان تولید سه مگاوات برق در تصفیه‌خانه آب قم در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: این نیروگاه بدون هیچ هزینه‌ای از سوی دولت، توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث شد و سالانه 20 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده و به شبکه سراسری تزریق می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ستاد مرکزی شرکت آب و فاضلاب خبر داد و ضمن تاکید بر توسعه این‌گونه نیروگاه‌ها در دیگر تأسیسات آبفا، گفت: با استفاده از پنل‌های خورشیدی و تولید برق و تزریق به شبکه سراسری، هم ایجاد اشتغال و هم کمک زیادی به محیط زیست می‌شود ضمن اینکه در راستای پدافند غیرعامل نیز بسیار مفید و مؤثر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش سه برابری پایش تأسیسات آب‌رسانی در سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشت آب  61 هزار نمونه سنجش در شبکه‌های آب استان در 9 ماهه نخست سال جاری در حوزه‌های شیمیایی، میکروبی، کلرسنجی و کدورت در سال جاری انجام شده است.
صادق پوراز افزایش ارائه خدمات توسط سامانه تلفنی 122 به مردم خبر داد و ابراز داشت: در سال 95 حدود 167هزار تماس با این سامانه ثبت شده است که حدود 60 درصد این تماس‌ها از مراجعه حضوری مردم کاسته است.
وی از رفع 13 هزار حادثه در شبکه‌های آب و فاضلاب در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: در کنار تمام تأسیسات آب‌رسانی ژنراتور نصب کردیم تا اگر شبکه برق در زمان بحران با تهدید مواجه و از دسترس خارج شد، گرفتار چالش نشویم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه در بحث آموزش نیروی انسانی آبفای قم جزو شرکت‌های پیشرو در کشور است گفت: در سال گذشته 15 هزار و 260 نفر ساعت آموزش ویژه کارکنان داشتیم که این امر به ارتقا خدمات‌رسانی به مردم کمک می‌کند.
وی با اشاره به امکان کنترل و پایش تمام تأسیسات آب و فاضلاب استان اظهار داشت: مرکز پایش و راهبری شرکت آب و فاضلاب استان از مراکز پیشرفته در سطح کشور است که امکان کنترل هوشمند تأسیسات را نیز دارد و اطلاعاتی نظر فشار آب، ای‌سی، کلر و... در لحظه برای این مرکز ارسال می‌شود.
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر