بخش آب و فاضلاب
1396/10/09 09:07:29
معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خبر داد:
افزايش 9 درصدي مصرف آب شرب در استان در شش ماه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته
معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش مصرف آب آشامیدنی گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 37 میلیون و 648 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در استان بوشهر مصرف شده که نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش دارد.

معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش مصرف آب آشامیدنی گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 37 میلیون و 648 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در استان بوشهر مصرف شده که نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، «سهراب بیاتی» معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ مصرف بهینه آب در استان اظهار داشت: نزديك به 270 هزار انشعاب آب در شهرهای استان بوشهر واگذار شده که 92 درصد آن در بخش خانگی و مابقی در عرصه‌های تجاری‌، صنعتی‌، اداری و سایر کاربری‌های دیگر هستند.
وی با اشاره به مصرف 37 میلیون و 709 هزار متر مکعب آب در شهرهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال 37 میلیون و 648 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر مصرف شده که 20 میلیون و 695 هزار متر مکعب آن در بخش خانگی و 17 میلیون متر مکعب در غیرخانگی است.
معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش مصرف آب آشامیدنی  در این استان خبر داد و گفت: مصرف آب در شهرهای استان بوشهر در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و این در حالی است که مصرف آب در بخش مشترکان خانگی 13 درصد افزايش دارد .
بیاتی با اشاره به واگذاری 3114 فقره انشعاب آب در شهرهای استان در نیمه نخست امسال خاطر نشان کرد: واگذاری این میزان انشعاب آب  نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
وی به واگذاری انشعاب فاضلاب در استان بوشهر اشاره کرد و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال یک‌هزار و 206 فقره انشعاب فاضلاب در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم واگذار شده که 93 درصد آن در بخش خانگی است.
معاون درآمد و امور مشترکان آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به وجود انشعابات غیر‌مجاز آب استان بوشهر افزود: وجود انشعابات غیر‌مجاز آب سبب بروز مشکلاتی در افزایش مصرف می‌شود که امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  انشعابات آب در شهرهای بوشهر و برازجان ساماندهی می‌شود.
بیاتی با اشاره به تعویض کنتورهای فرسوده در شهرهای استان بوشهر ‌تصریح کرد: در نیمه نخست امسال 3 هزار و 498  کنتور فرسوده در شهرهای استان بوشهر به صورت رایگان تعویض شده که تا پایان امسال این رقم افزایش می‌یابد.
وی با تاکید بر رعایت فرهنگ مصرف آب در شهرهای استان بوشهر بیان کرد: بخش عمده‌ای از آب مصرف شده در شهرهای استان بوشهر در طبقه 15 تا 20 متر مکعب در ماه در بخش خانگی است که نشان از توجه مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف است.
بیاتی با تاکید بر فرهنگ مدیریت مصرف آب در حوزه‌های خانگی، اداری و خدماتی گفت: مشترکان برای کاهش هزینه آب مصرفی با مدیریت فرهنگ مصرف آب تلاش کنند آبی که با مشقت تامین و توزیع می‌شود‌، هدر نرود.
  • خبرنگار: محمدرضا رزمجو
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر