بخش عمومي
1396/10/03 18:25:00
قائم‌مقام وزير نيرو در ديدار با خانواده شهيد قويدل:
شهدای نیروگاه کرکوک افتخاري براي جامعه مهندسی کشور هستند
قائم مقام وزير نيرو در ديدار با خانواده شهيد قويدل، از خانواده شهدا به عنوان بزرگترين سرمايه انقلاب ياد کرد و گفت: حادثه نیروگاه کرکوک و شهدای آن افتخاري براي جامعه مهندسی کشور و روسياهي براي دشمن بود.

قائم مقام وزير نيرو در ديدار با خانواده شهيد قويدل، از خانواده شهدا به عنوان بزرگترين سرمايه انقلاب ياد کرد و گفت: حادثه نیروگاه کرکوک و شهدای آن افتخاري براي جامعه مهندسی کشور و روسياهي براي دشمن بود.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "ستار محمودي" قائم‌مقام وزير نيرو امروز (يکشنبه) در ديدار با خانواده شهيد " کوروش قويدل" با بيان اين مطلب که خانواده شهدا بزرگترين سرمايه انقلاب هستند، اظهار داشت: آنان با ايثار جان خود راهي را برگزيدند که پيمودن اين راه از توان هرکسي ساخته نيست.
محمودي با اشاره به اينکه حادثه سنگين و دردناک حمله گروه های تکفیری و داعش به نيروگاه "دبيس" در منطقه کرکوک عراق سبب به شهادت رسيدن چهار نفر از مهندسان ايراني و مجروح شدن تعدادي ديگر شد، افزود: اين حادثه و شهدای آن افتخاري براي جامعه مهندسی کشور و روسياهي براي دشمن بود؛ زيرا آنان انسان هاي بيگناهي را که براي خدمت به جوامع انساني در کشور عراق مشغول به خدمت بودند را به خاک و خون کشيدند.
وي افزود: مهندس شهيد "کوروش قويدل" با نثار جان خود به ما آموخت که براي رسيدن به آرمان هاي انسان دوستانه نظام اسلامي بايستي از تمام وجود خود گذشت و بر ما واجب است تا ضمن ادامه راه آنان، وظيفه خود را در خصوص خانواده و يادگاران آن ها به بهترين شکل ممکن انجام دهيم.
همچنین "سيد يعقوب محمد مرادي" مشاور وزير نيرو در امور ايثارگران نيز در سخناني با بيان اينکه شهدا با ايثار خون خود نهال انقلاب و اسلام را آبياري کردند تا همگان بدانند هنوز سربازان نظام اسلامي پس از جنگ نيز در جبهه اقتصاد مقاومتي حضور فعال دارند، گفت: شهدا وظيفه خود را به درستي درک کردند و راه خود را با صداقت انتخاب کردند تا به ما ياد آوري کنند ادامه دهنده راه آنان باشيم و همواره در مقابل دشمن ايستادگي و مقاومت کنيم.
در اين ديدار "بهمن صالحي" مدیرعامل سابق شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (صانیر) نيز حضور داشت.
شهيد "کوروش قويدل" در تاريخ 30 مهرماه 95 در يورش ناجوانمردانه گروه های تکفیری و داعش به نيروگاه دبيس در منطقه کرکوک عراق به شهادت رسيد، از اين شهيد يک فرزند دختر به يادگار مانده است.
"راسپينا قويدل" تنها دختر شهيد قويدل در رشته هاي ورزشي شنا و قايقراني فعاليت دارد.
وي که عضو تيم ملي قايقراني جوانان جمهوري اسلامي است، ‌در رشته شنا داراي رتبه قهرماني در سطح استاني و منطقه بوده و در رشته قايقراني نيز افتخار 3 دوره قهرماني کشوري را داشته و در سال گذشته نيز در مسابقات آسيايي که در کشور چين برگزار شد، موفق به کسب مدال نايب قهرماني آسيا شده است. 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر