بخش آب و فاضلاب
1396/09/29 15:28:08
مشاور وزير نيرو خواستار شد:
بسيج ظرفيت‌هاي آموزشي، رسانه‌اي و روحانيت برای تحقق مصرف بهينه آب
مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی گفت: با توجه به نهادينه شدن مصرف بي رويه آب در كشور، ترويج فرهنگ بهينه مصرف نيازمند زمان بيشتري است و بايستي تمامی ظرفيت‌هاي آموزشي، رسانه‌اي و روحانيت براي تحقق فرهنگ صرفه جويي بسيج شوند.


مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی گفت: با توجه به نهادينه شدن مصرف بي رويه آب در كشور، ترويج فرهنگ بهينه مصرف نيازمند زمان بيشتري است و بايستي تمامی ظرفيت‌هاي آموزشي، رسانه‌اي و روحانيت براي تحقق فرهنگ صرفه جويي بسيج شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت‌الاسلام و المسلمین علی یزدان پرست، مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی در نشست با مسئولان فرهنگي و ائمه جماعات شركت‌هاي تابعه وزارت نيرو، با اشاره به عملكرد فرهنگي مطلوب شركت‌هاي تابعه، اظهار کرد: در اين بخش پويايي و تحرك خوبي در استان صورت گرفته و در بخش مديريت مصرف آب و برق نيز قدم‌هاي مهمي برداشته شده است.
وی افزود: علي رغم انجام اقدامات فرهنگي موثر، با توجه به نهادينه شدن مصرف بي رويه آب در كشور، ترويج فرهنگ بهينه مصرف نيازمند زمان بيشتري است و بايستي همه ظرفيت هاي آموزشي، رسانه اي و روحانيت براي تحقق فرهنگ صرفه جويي بسيج شوند.
مسئول امور فرهنگي و ديني وزارت نيرو، ابتكارات و اقدامات فرهنگي شاخص آبفاي هرمزگان را درخور تحسين دانست و گفت: گره زدن فرهنگ سازماني با فرهنگ ديني و ترسيم نقشه راه براي فعاليت‌هاي فرهنگي در اين سازمان، حركت فرهنگي موثري است كه نتايج چشمگيري در پي خواهد داشت.
مشاور وزير نيرو در امور فرهنگي در ادامه با تاكيد بر ضرورت استفاده از ظرفيت روحانيت در بحث فرهنگ سازي، گفت: ائمه جماعات در صف مقدم جبهه فرهنگي قرار دارند و مي‌توانند در بخش مديريت مصرف با تبيين آموزه‌هاي ديني كمك موثري در نهادينه شدن مصرف بهينه نمايند.
پزدان پرست افزود: روحانيت بايد در رفتا و گفتار خود الگو باشند و در انتقال پيام‌هاي ديني به مردم با مطالعه كامل ورود كنند. وي پرهيزگاري و خشوع را از ويژگي‌هاي ضروري ائمه جماعات بيان كرد.
بودجه فرهنگي در شركت‌هاي آب و فاضلاب استان مصوب مي‌شود
مديرعامل آبفاي هرمزگان نيز در اين نشست با اشاره اهميت اقدامات فرهنگي در سازمان‌ها، تصريح كرد: ورود به مسائل فرهنگي در كنار رسالت‌هاي سازماني يك ضرورت است و ما تلاش نموديم فرهنگ سازماني مرتبط با آموزه‌هاي ديني داشته باشيم. 
امين قصمي افزود: همانگونه بر موضوعات فني تمركز داريم، همه مسئولان موظف ايم براساس برنامه اي هوشمندانه اقدامات فرهنگي را نيز مديريت كنيم چرا كه مسائل فرهنگي نقش اساسي و تعيين كننده اي در تحولات اقتصادي دارد.
مديرعامل آبفاي استان در ادامه بر انجام فعاليت هاي شاخص در حوزه فرهنگي تاكيد كرد و گفت: در اين شركت در سال 97 براي هر يك از شهرهاي استان بودجه فرهنگي مشخصي مصوب مي شود و تمامي فعاليت ها به صورت هدفمند و منطبق با بودجه خواهد بود.
قصمي افزود: همچنين ايجاد صندوق حمايت از دانشجويان بي سرپرست و بد سرپرست تا پايان تحصيلات شان و استفاده از ظرفيت علمي آنان در چارچوب قوانين در شركت از ديگر اقدامات شاخص آبفا در سال آينده است
در اين نشست از رابطان و فعالان فرهنگي برتر شركت هاي آب و فاضلاب استان تقدير شد كه آبفاي بندرلنگه رتبه برتر در زمينه فعاليت هاي فرهنگي در بين امور را كسب كرد.
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر