بخش آب
1396/09/26 14:32:00
حاج‌رسولیها در جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نيرو:
انعقاد 120 قرارداد در بخش آب با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي کشور/ برنامه‌ريزي براي عملياتي کردن 15 پروژه تحقيقاتي در سال آينده
مديرعامل شرکت منابع آب ايران گفت: در سال گذشته 120 قرارداد با دانشگاه ها و مراکز پژوهشي کشور منعقد شده که اميدواريم در سال آتي اين ميزان را بيشتر کنيم.
  
مدیرعامل شرکت منابع آب ایران گفت: در سال گذشته 120 قرارداد با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور منعقد شده که امیدواریم در سال آتی این میزان را بیشتر کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمد حاج‌رسولی‌ها» مدیرعامل شرکت منابع آب ایران در جشنواره پژوهش و فناوری اظهار داشت: بیش از 80 تا 90 درصد منابع مالی ما دولتی است، و ما یک پنجاهم قیمت تمام شده به ازای هر مترمکعب فروش آب را دریافت می‌کنیم که این امر به نوعی می‌تواند مانع از پرداختن به حوزه پژوهش و فناوری فارغ از دغدغه‌های موجود شود.
وی افزود: در سال‌های اخیر 7 کمیته تحقیقات در شرکت مدیریت منابع آب ایران طراحی شده که 5 کمیته عمدتاً بر روی مسائل غیرسازه ای و 2 کمیته بر روی مسائل سازه ای تمرکز دارند.
وی تصریح کرد: همچنین یک محور تحقیقاتی در راستای توسعه پایدار مبتنی بر مدیریت بهم پیوسته منابع آب تدوین شده است.
مدیرعامل مدیریت منابع آب ایران گفت: در سال گذشته 120 قرارداد با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور منعقد شده که امیدواریم در سال آتی این میزان را بیشتر کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال 96،80 میلیون تومان اعتبار برای برگزاری همایش‌های مرتبط با بخش آب در نظر گرفته شده است.
حاج رسولی‌ها اضافه کرد: برنامه ما برای سال آینده ارتباط تنگاتنگ با حوزه پژوهش و فناوری است که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه ریزی برای عملیاتی کردن 15 پروژه فناورانه در سال آینده اشاره کرد.
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر