بخش برق
1396/09/26 14:13:00
مديرعامل توانير در جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نيرو:
«عملياتي کردن پروژه‌ها» و «داشتن چرخه اقتصادي دقيق» از حلقه‌هاي مفقوده حوزه پژوهش در کشور است/ 16.3 ميليارد تومان در سال گذشته براي حوزه پژوهش و فناوري هزينه شده است
مديرعامل توانير گفت: بحث عملياتي کردن پروژه‌ها و داشتن يک چرخه اقتصادي دقيق از حلقه‌هاي مفقوده حوزه پژوهش در کشور و از جمله در صنعت برق است که اميدواريم با پيوند عميق تر بين دانشگاه و صنعت بتوانيم بر اين چالش فائق آييم.
 

مدیرعامل توانیر گفت: بحث عملیاتی کردن پروژه‌ها و داشتن یک چرخه اقتصادی دقیق از حلقه‌های مفقوده حوزه پژوهش در کشور و از جمله در صنعت برق است که امیدواریم با پیوند عمیق تر بین دانشگاه و صنعت بتوانیم بر این چالش فائق آییم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «آرش کردی» مدیرعامل توانیر در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو که صبح امروز در پژوهشگاه نیرو برگزار شد اظهار داشت: موضوع تحقیق و پژوهش یک امر «فرآیندی» است و به همین خاطر هیچ‌گاه امکان رضایت مطلق نمی‌تواند حاصل شود.
وی افزود: به طور کلی سهم پژوهش و تحقیقات در بودجه کشور حدود 0.5 درصد از تولید ناخالص ملی کشور است، این در حالی است که در بیشتر کشورهای توسعه یافته دنیا و کشورهای جنوب شرق آسیا این عدد بین 3 تا 4 درصد از کل تولید ناخالص ملی است.
وی تصریح کرد: بحث عملیاتی کردن پروژه‌ها و داشتن یک چرخه اقتصادی دقیق از حلقه‌های مفقوده حوزه پژوهش در کشور و از جمله در صنعت برق است که امیدواریم با پیوند عمیق تر بین دانشگاه و صنعت بتوانیم بر این چالش فائق آییم.
مدیرعامل توانیر گفت: خوشبختانه صنعت برق همواره از نظر ماهیت نوآوری و هوشمندسازی شبکه‌ها، استفاده از خدمات ICT از جمله صنایع پیشتاز در حوزه صنعت در دنیاست.
وی اضافه کرد: امروز از یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های مقره شور رونمایی می‌شود که می‌تواند در بحران ریزگردها در خوزستان و شستشوی شبکه‌ها در مناطق متأثر در گردوغبار مؤثر باشد.
وی گفت: سال گذشته حدود 16.3 میلیارد تومان برای پژوهش و فناوری در توانیر هزینه شده که امیدواریم این عدد در سال آتی افزایش پیدا کند.
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر