بخش برق
1396/09/13 13:07:08
مديرعامل شركت برق منطقه‌اي گيلان:
حاشيه امني از نظر توليد انرژي برق در استان گيلان وجود دارد
مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان گفت: با توجه به ظرفیت‌سازی های بخش نیروگاهی، حاشيه امني از نظر توليد انرژي برق در استان گيلان وجود دارد.
 
 
مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان گفت: با توجه به ظرفیت‌سازی های بخش نیروگاهی، حاشيه امني از نظر توليد انرژي برق در استان گيلان وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «عظيم بلبل آبادي» با اشاره به اینکه ظرفیت نامی تولید نیروگاه‌ها در استان گیلان حدود 2816 مگاوات است و این میزان تولید انرژی برق در استان گیلان بیش از نیاز مصرف استان است، گفت: مازاد انرژی مورد نیاز استان گیلان به استان‌های همجوار مانند مازندران، آذربایجان، زنجان و تهران ترانزیت می‌شود.
در خصوص رتبه استان گیلان در خصوص تولید انرژی برق گفت: شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان از نظر تولید انرژی برق در مقایسه با کل کشور در فصول سرد سال، رده های پنجم و ششم را به خود اختصاص داده است و در فصول گرم سال رده های نهم و دهم را به خود اختصاص داده است.
مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان با بيان اينكه انرژي برق يكي از نيازهاي اوليه و اساسي مردم است، افزود: از ماموريتهاي اصلي شركت تامين انرژي برق مطمئن و پايدار در سطح انتقال و فوق توزيع است كه براي تامين اين انرژي ، شركت از يك سري خطوط و پستهاي انتقال و فوق توزيع استفاده مي كند.
وی ادامه داد: با توجه به اينكه حفاظت از تاسيسات و تجهيزات از جمله وظایف مهم و اساسی است، حفظ تاسيسات و تجهيزات شبكه انتقال برق بسيار مهم خواهد بود تا ما بتوانيم انرژي برق را به طور مستمر تحويل مردم بدهيم و كوچكترين خلل در اين امر موجب به بار آوردن خسارات جبران ناپذيري خواهد شد. در نتيجه توجه به ضريب اطمينان سيستم و كاهش آسيب پذيري سيستم بايد براي هميشه مد نظر قرار بگيرد تا در شرايط هاي خاص و بحراني بتوانيم انرژي برق مطمئن و پايدار مشتركين و مصرف كنندگان محترم را در سطح انتقال و فوق توزيع تامين كنيم و آن را استمرار ببخشيم.
بلبل آبادي افزود: ميزان توليد انرژي برق در استان گيلان بيشتر از مصرف استان است و حاشيه امني از نظر توليد انرژي برق در استان وجود دارد و جاي هيچگونه نگراني نيست. همچنين برنامه ريزيهايي براي ايجاد تاسيسات جديد براي شبكه هاي انتقال و فوق توزيع انجام شده كه با پيگيريهاي انجام شده توسط شركت، برخي از اين تاسيسات در سال جاري افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفته است كه اميدواريم تا سال جاري يا اوايل سال آينده شاهد بهره برداري از پستهاي جديد به ميزان حدود 320 مگاولت آمپر در سطح استان گيلان باشیم كه تمامي اين اقدامات در راستاي تامين انرژي برق مطمئن و پايدار مي باشد.
گفتنی است که ظرفیت منصوبه و نامی تولید انرژی برق در استان گیلان 2816  مگاوات است که از سه  نیروگاه سوخت  فسیلی و سه نیروگاه تجدید پذیر بادی ، آبی منجیل و آبی سد تاریک برای تولید انرژی برق استفاده می شود.
  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر