بخش عمومي
1396/09/13 09:28:00
مهمترین اقدامات و کمک‌های وزارت نیرو به مناطق زلزله‌زده غرب کشور
مهمترین اقدامات و کمک‌های وزارت نیرو به مناطق زلزله‌زده غرب کشور تشریح شد.


مهمترین اقدامات و کمک‌های وزارت نیرو به مناطق زلزله‌زده غرب کشور تشریح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه به هفت شهرستان و حدود یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرد.
بر این اساس خسارت‌های زیادی هم به صنعت آب و برق این مناطق وارد شد که موجب قطعی آب و برق شد. بررسی‌ها نشان می‌هد حجم خسارت‌های وارد شده به آب و برق این مناطق در بخش برق 320 ميليارد ريال و در بخش آب وآبفا710ميليارد ريال بوده است. 
برق دارشدن پست‌هاي فوق توزيع سرپل ذهاب وثلاث، قصرشيرين، شهيدسالمي، گيلانغرب 2،1 و مراکز حياتي حساس و مهم و همچنين 70 درصد معابر در روز اول حادثه، برق دارشدن مشترکان شهرستان سرپل ذهاب و123روستا (با اولويت چاه‌هاي تامين آب شرب) در روز دوم حادثه، حضور تعداد 64 اکيپ عملياتي از استان‌هاي معين و تامین برق و روشنايي 10 هزار چادر اسکان زلزله زدگان و پايداري شبکه برق‌رساني در نقاط شهري و روستائي از مهمترین اقداماتی است که در بخش برق این استان انجام شده است.
راه‌اندازي تصفيه‌خانه آب شهر کرمانشاه و شهرهاي شرقي استان با ديزل اضطراري درشب حادثه، ارسال 13 دستگاه تصفيه و بسته بندي آب و آزمايشگاه سيار آب به مناطق حادثه ديده به منظور اصلاح فرآيند تصفيه موجود و تزريق مواد منعقد کننده جديد به منابع آب که منجر به کاهش کدورت آب ازntu 400 به زيرntu 5 شده بخشی از اقدامات وزارت نیرو در حوزه آب بوده است.
همچنین ارسال 90 دستگاه تانکرآبرساني سيار به نقاط حادثه ديده شهري و روستاها، توزيع بيش از دو ميليون آب بسته بندي در نقاط حادثه ديده، رفع عيب خطوط اصلي انتقال آب در شهرهاي قصرشيرين و سرپل ذهاب در پايان روز اول، حضور45 اکيپ عمليات اجرائي با تجهيزات کامل ازاستان‌هاي معين، برق دار کردن چاه‌هاي روستائي و راه‌اندازي 120 حمام نیز از اهم اقدامات وزارت نیرو در حوزه آّب بوده است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر