بخش آب
1396/09/11 16:47:00
رئیس جمهور در آیین افتتاح طرح‌های وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان:
افتخار دولت تدبیر و امید تامین برق و آبرسانی به روستاها است/ افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق سیستان و بلوچستان
رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه دیدار با برگزیدگان استان به صورت ویدئو کنفرانس طرح‌های مهم صنعت آب و برق در این استان را افتتاح کرد.


رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه دیدار با برگزیدگان استان به صورت ویدئو کنفرانس طرح‌های مهم صنعت آب و برق در این استان را افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه دیدار با برگزیدگان استان به صورت ویدئو کنفرانس طرح‌های مهم صنعت آب و برق در این استان را افتتاح کرد.
رئیس جمهور در این مراسم طی سخنانی عنوان کرد: يكي از افتخارات دولت قبل و اين دولت مساله برق و آبرساني به روستاها و نيز طرح‌هايي است كه براي معضل آب و آب شيرين كن بوده است.
وی افزود: خوشحاليم امروز اولين سفر استانی در دولت دوازدهم از سیستان و بلوچستان آغاز شده و اميدواریم در زمان‌هاي مناسب خدمت تمام مردم ايران در استان‌هاي ديگر برسيم.
رئیس جمهور تاکید کرد: اين استان اهميت ويژه‌ای به دلیل تركيب جمعيتي و همزيستي مسالمت آميز بين اقوام و مذاهب و حضور گسترده مردم استان در تمام مسائل انقلاب دارد و همواره مرزبانی خوبی برای کشور است.
براساس این گزارش، در این مراسم با دستور رئیس جمهور و به صورت ویدیو کنفرانس طرح‌های مهم صنعت آب و برق در استان افتتاح شد.
افتتاح طرح‌های برق‌رسانی به 155 روستای بدون برق استان سیستان و بلوچستان، افتتاح و بهره‌برداری از سازه آبگیر طرح آبرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان با جمعیتی معادل 371000 نفر و با اعتباری 200 میلیارد ریالی و بهره‎‌برداری از فاز دوم آب شیرین کن چابهار کنارک با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری 400 میلیار ریال بخشی از پروژه‌های مهمی است که امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
همچنین بهره‌برداری از خط انتقال دوم آب شیرین کن چابهار به طول 18 کیلومتر به قطر 500 میلیمتر با اعتباری 90 میلیارد ریال از محل طرح‌های عمرانی و بهره‌برداری از پست انتقال 230 کیلوولت دلگان با ظرفیت 125 مگاوات آمپر در شهرستان دلگان نیز بخش دیگری از پروژه‌های است که امروز در جریان سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر