بخش آب
1396/09/11 14:28:26
دادستان تهران در همايش "حقوق عامه؛ صيانت از منابع آبي" پيشنهاد کرد:
تشکيل کارگروه مشترک بين وزارت نيرو و قوه قضائيه
دادستان تهران در همايش حقوق عامه با تاکيد بر صيانت از منابع آبي پيشنهاد کرد: براي پيشبرد اهداف وزارت نيرو در امور آب، کارگروه مشترکي بين اين وزارتخانه و قوه قضائيه تشکيل شود.

دادستان تهران در همايش حقوق عامه با تاکيد بر صيانت از منابع آبي پيشنهاد کرد: براي پيشبرد اهداف وزارت نيرو در امور آب، کارگروه مشترکي بين اين وزارتخانه و قوه قضائيه تشکيل شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو ( پاون) "عباس جعفری دولت‌آبادی" دادستان تهران صبح امروز (شنبه) در همايش يک روزه علمي، کاربردي حقوق عامه با تاکيد بر صيانت منابع آبي و توزيع عادلانه آب که با حضور دادستان‌هاي عمومي و انقلاب استان تهران در مجتمع فرهنگي شهيد بهشتي برگزار شد، با بيان اين مطلب که يکي از کارکردهاي وزارت نيرو مطالبات مدني از دستگاه‌هايي است که آب هاي کشور را آلوده مي کنند، گفت: قوانين بايستي به گونه اي اصلاح شود تا وزارت نيرو مجوز داشته باشد قبل از حضور دستگاه‌هاي قضايي با آلوده کنندگان منابع آبي برخورد و آنان را متوقف يا توقيف کند.
وي تصريح کرد: وزارت نيرو باید اختياراتي داشته باشد تا با توجه به اهميت مسائل مربوط به آب، به فوريت بتواند با خاطيان و عوامل آلوده کننده آب برخورد جدي داشته باشد.
جعفري دولت آبادي با بيان اين مطلب که امروز آب به لحاظ اهميت سلامت براي مردم و حاکميت يکي از مباني مهم کشور است، افزود: وزارت نيرو بايستي قوانين مصوب خود را در اين خصوص به‌روزرسانی کرده و به دستگاه‌هاي قضايي نيز اطلاع رساني کند.
وي ضمن درخواست توسعه روابط بين وزارت نيرو و دستگاه‌هاي قضايي خواستار تشکيل کارگروه مشترکي بين وزارت نيرو و قوه قضائيه شد تا امور مربوط به آب با سرعت بيشتري در کشور مورد پيگيري قرار گيرد.
دادستان تهران از وزارت نيرو خواست: در بحث مديريت مصرف، تامين امنيت و کيفيت آب و برخورد با متخلفان و متجاوزان به حريم آب و چاه ها و انشعاب هاي غير مجاز با قاطعيت برخورد کند زيرا، حفظ و نگهداري آب به عنوان يک موهبت الهي براي آيندگان از جمله مسئوليت هاي ما است.  

  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر