بخش برق
1396/09/10 15:15:29
اقدام به موقع صنعت برق باعث شد؛
برطرف شدن خاموشی‌های ناشی از زلزله کرمان
مدیرعامل توانیرگفت: با تلاش اکیپ های عملیاتی، برق بیشتر مشترکانی که در اثر زمین لرزه در استان کرمان، دچار خاموشی شده بودند، وصل شد و تنها واحدهایی باقی ماندند که دچار تخریب کامل یا شدید شده و امکان برقدار کردن آن ها وجود نداشت.

مدیرعامل توانیر گفت: با تلاش اکیپ های عملیاتی، برق بیشتر مشترکانی  که در اثر زمین لرزه در استان کرمان، دچار خاموشی شده بودند، وصل شد و تنها واحدهایی باقی ماندند که دچار تخریب کامل یا شدید شده و امکان برقدار کردن آن ها وجود نداشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛  آرش کردی با بیان این که اکیپ های  عملیاتی از همان دقایق اولیه پس از زمین لرزه در محل حاضر و اکیپ های امدادی نیز به مناطق مورد نظراعزام شدند، خاطرنشان کرد: در مجموع 8 روستا تحت تاثیر زلزله قرار گرفته بودند که باعث قطع شدن برق 250 مشترک شده بود.


مدیرعامل توانیر اضافه کرد: با تلاش اکیپ های عملیاتی، برق بیشتر مشترکانی  که در اثر زمین لرزه در استان کرمان، دچار خاموشی شده بودند، وصل شد و تنها واحدهایی  که دچار تخریب کامل یا شدید شده و امکان برق‌دار کردن آن ها وجود نداشت، باقی ماندند.

مدیرعامل توانیر با تاکید براین که اوضاع تحت کنترل است و هرگونه مشکلی در خصوص برق بلافاصله رسیدگی خواهد شد، خاطرنشان کرد: مشترکان هیچ نگرانی از بابت برق نداشته باشند چرا که اکیپ های عملیاتی در مناطق زلزله زده تا اطمینان کامل از پایدار شدن شبکه حضور خواهند داشت.

برپایه این گزارش،  زلزله ای به بزرگی6.1 ریشتر در ساعت شش و دو دقیقه  امروز(جمعه )هجدک از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان را لرزاند. این زلزله در شهرهای زرند، سیرجان، شهداد و کرمان نیز احساس شد.

 

 
  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر