بخش برق
1396/09/08 11:37:56
مدیرعامل توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛
توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده در چهارمحال و بختیاری با رویکرد اقتصاد مقاومتی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده در این استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده در این استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید فرهزاد" با اشاره به نقش صنعت برق در توسعه کشور و ارتباط آن با اقتصاد مقاومتی گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در صنعت برق در سه محور عدالت بنیانی، مشارکت مردم و دانش بنیانی دنبال می‌کنیم.
وی در توضیح محور عدالت بنیانی گفت: تأمین برق مطمئن و پایدار برای کلیه مشترکین و متقاضیان و توسعه شبکه برق رسانی در همه مناطق استان حتی دورترین روستاها، بیانگر اجرای محور عدالت بنیانی اقتصاد مقاومتی در این شرکت می‌باشد.
فرهزادی در ادامه سخنان خود تشریح کرد: مشارکت مردم در اقتصاد صنعت برق دیگر رویکرد اقتصاد مقاومتی در این شرکت است که می‌توان به استفاده از نیروگاه‌های پراکنده (DG ها و نیروگاه‌های خورشیدی) که توسط مشترکین یا متقاضیان احداث شده و امکان مشارکت آن‌ها در تولید برق را فراهم می‌آورند، اشاره کرد.
وی در ادامه این موضوع گفت: کاهش تمرکز تولید برق در نیروگاه‌های بزرگ دولتی و کاهش تصدی گری های فعالیت‌های اجرایی در بخش دولتی و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی از مزایای اصلی این رویکرد است.
فرهزاد با اشاره به اینکه کاهش تلفات نمونه بارز محور دانش بنیانی در سطح شرکت برق می‌باشد گفت: استفاده از دانش و تکنولوژی‌های بروز و بومی در حوزه فعالیت‌های شرکت برق، برقراری ارتباط مستمر و مفید بین شرکت برق با دانشگاه و استفاده از پتانسیل افراد تحصیل کرده و دانشگاهی در صنعت برق از مقوله‌های مهم این محو است.
  • خبرنگار: جعفر تیموری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر