بخش مناسبت ها
1396/09/05 10:40:49
جشنواره پاییزه مدیریت مصرف برق در مدارس یزد برگزار شد
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: افزون بر 850 دانش آموز دبستان سید الشهدا در جشنواره پاییزه مدیریت مصرف برق با مفاهیم آموزشی بهینه‌سازی انرژی آشنا شدند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: افزون بر 850 دانش آموز دبستان سید الشهدا در جشنواره پاییزه مدیریت مصرف برق با مفاهیم آموزشی بهینه‌سازی انرژی آشنا شدند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد میرشمس" در حاشیه جشنواره پاییزه مدیریت انرژی در دبستان سیدالشهداء یزد، نقش حیاتی مدارس و معلمین در فرهنگ سازی مدیریت انرژی را مؤثر دانست و متذکر شد: افزون بر 850 دانش آموز مقاطع مختلف دبستان در جشنواره پاییزه مدیریت انرژی، مفاهیم مدیریت مصرف برق را آموختند.
وی با اشاره به اینکه آموزش طیف وسیعی از دانش آموزان در دبستان‌های بزرگ شهرستان یزد به صورت مستقیم در چند بخش انجام خواهد گرفت، اضافه کرد: دبستان سید الشهدا، نخستین مرکز آموزشی در شهرستان یزد است که طرح مدیر انرژی در خانه آغاز شد و در دیگر مدارس تا پایان سال تحصیلی برگزار می‌شود.
میرشمس آموزش در سنین کودکی و نوجوانی و اصلاح شیوه مصرف را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: برخی اقدامات با ابتکار اولیا مدرسه پیش از حضور کارشناسان و هنرمندان ما در مراکز آموزشی اجرا شده تا این آموزش‌ها بتواند به عنوان یک آموزش تکمیلی به فهم بهتر مطالب به کودکان و نوجوانان کمک نماید.
وی آموزش مفاهیم مدیریت مصرف به صورت نمایش فیلم و کارگروهی و شعرخوانی با حضور شخصیت عمو برقی در مدارس را یادآور شد و گفت: برخی اقدامات شامل: نقاشی، تشکیل گروه سرود، تهیه روزنامه دیواری و انشا نویسی، توسط اولیاء مدارس انجام خواهد گرفت.
مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مدیریت مصرف را عامل مهم و تأثیر گذار در کاهش آلاینده‌ها، حامل‌های انرژی خواند و توصیه کرد: آموزش و پرورش با بسترسازی مناسب در حوزه مدیریت مصرف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی می‌تواند نقش تأثیر گذاری داشته باشد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر