بخش هدفمندي يارانه ها
1396/09/05 10:57:56
مدیر دفتر ایمنی و بحران شرکت توانیر:
برنامه‌ریزی آموزشی و بازآموزی کارکنان صنعت برق در حوزه ایمنی یک ضرورت است
مدیر دفتر ایمنی و بحران توانیر با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی آموزشی و بازآموزی کارکنان صنعت برق در حوزه ایمنی گفت: باید نکات ایمنی در همه مراحل انجام کار مد نظر قرارگیرد تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

مدیر دفتر ایمنی و بحران توانیر با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی آموزشی و بازآموزی کارکنان صنعت برق در حوزه ایمنی گفت: باید نکات ایمنی در همه مراحل انجام کار مد نظر قرارگیرد تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلی بهنود" با بیان اینکه رویداد بسیاری از حوادث جهان، خطای انسانی است، افزود: مردم و مشترکان برق، کارکنان شرکت و همچنین پیمانکارانی که درمعرض شبکه‌های توزیع قرار دارند با لوازم ایمن و آموزش‌های درست می‌توانند از وقوع حوادث جلوگیری کنند. وی عدم آموزش، عدم به‌کار گیری ابزار کار و تجهیزات ایمنی استاندارد، آشنا نبودن افراد با کاربرد تجهیزات ایمنی، نداشتن اشراف لازم به محیط کار و استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی ضروری درهنگام کار را از عوامل مهم در ایجاد حوادث عنوان کرد.
در ادامه این مراسم مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان با اشاره به رویکرد امسال شرکت و نقش مشترکان درکاهش تلفات انرژی، تعداد قطعی‌ها و انرژی توزیع نشده، گفت: استفاده از کابل خود نگهدار، نصب کنتورهای دیجیتالی، استفاده از ترانس‌های کم ظرفیت، پرداخت غیر حضوری بهای انرژی، ارائه خدمات با بهره گیری از سیستم‌های مکانیزه از جمله خدماتی است که موجب ارتقای رضایتمندی مردم و مسئولان شده است.
نصیری یاد آور شد: از دیگر برنامه‌هایی که باید با جدیت پیگیری شود به حداقل رساندن احداث شبکه‌های فشار ضعیف، استفاده از خط 20 کیلوولت با ترانس‌های کم ظرفیت و جایگزینی لامپ‌های پر مصرف با لامپ‌های کم مصرف با بازده بالا در روشنایی معابر است. وی باتاکید بر اصلاح ضعف ولتاژ شبکه‌ها بیان کرد: باید با همراهی و کمک مشترکان در راستای استفاده بهینه از انرژی تحویلی تلاش شود.
علی اکبر نصیری اقدامات شرکت برای کاهش خاموشی را بر شمرد و از رشد 23 درصدی شاخص‌های کلان صنعت توزیع برق طی 4 سال اخیر در استان گلستان خبرداد.
وی همچنین اظهار داشت بازیابی تیرها و پست‌های فرسوده استان گلستان 230 میلیارد ریال هزینه در بر دارد. در بخش دیگری از این مراسم، "بهرام قائمی" معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان گلستان، در سخنانی از کاهش 46 درصدی حوادث مرتبط با برق در سال 95 نسبت به سال 94 خبرداد.
وی با اشاره به ویژگی‌های فرهنگ ایمنی، مشارکت فعالانه کارکنان و نمود عینی رعایت اصول ایمنی دررفتار آن‌ها را از مهم‌ترین این ویژگی‌ها عنوان کرد.
قائمی درسخنان خود ضمن بیان دلایل و ضرورت رعایت اصول ایمنی، زیان‌های انسانی ناشی از حادثه، زیان‌های اقتصادی ناشی از آن وزیان هایی که به کل جامعه تحمیل می‌شود را از عواقب عدم رعایت ایمنی بر شمرد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ، رعایت 5 اصل طلایی ایمنی را بسیار مهم دانست و ایمن سازی محیط، اخذ و اعمال خاموشی، آزمایش بی‌برقی شدن شبکه، تخلیه الکتریکی و نصب ارت درطرفین محل کار را از اصول خلل ناپذیر انجام کار بر روی شبکه‌های توزیع برق عنوان کرد.
قائمی گفت: حوادث مرتبط با برق 46 درصد در سال 95 نسبت به سال 94 کاهش و از 13 مورد به 7 مورد تقلیل یافته است.
گفتنی است در این مراسم از مردان ایمنی و برترین‌های بهره برداری شرکت توزیع برق استان گلستان تقدیر شد.
در پایان این مراسم از مردان ایمنی و برترین‌های بهره‌برداری مدیریت‌های توزیع برق شهرستان‌ها با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.
 
  • خبرنگار: عالمه شکی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر