بخش برق
1396/09/04 11:19:00
نصب تجهیزات قطع از راه دور در خطوط ۲۰کیلوولت شبکه توزيع استان اردبيل
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل از خرید ونصب ۱۶۰ دستگاه سکسیونر قابل قطع از راه دور و جایابی بهینه آن‌ها به منظور بهبود فاکتورهای بهره‌برداری خبر داد.
  
 
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل از خرید ونصب ۱۶۰ دستگاه سکسیونر قابل قطع از راه دور و جایابی بهینه آن‌ها به منظور بهبود فاکتورهای بهره‌برداری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ حسین قدیمی در این باره افزود: با نصب و راه اندازی این سکسیونرها، شاخص انرژی توزیع نشده کاهش یافته و افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه افزایش خواهد یافت؛ همچنین با نصب این تجهیزات، تعداد کلیدهای فیدرهای ۲۰ کیلوولت از ۱/۵ کلید به ازای هرفیدر فراتر می‌رود که این مساله افزایش رضایتمندی مشترکین و بهبود شاخص‌های بهره برداری را بهمراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق این شرکت با پیگیری و تکمیل چارت تکنسین‌های شیفت عملیات و کارشناسان اتفاقات امورها، اجرای دستورالعمل ثابت بهره برداری و تهیه سناریوهای مانور فیدرهای فشار متوسط اقدامات اساسی انجام داده است.
وی به برونسپاری فعالیت‌های اداره اتفاقات و عملیات و تهیه نقشه مانوری تک خطی فشار متوسط استان اشاره کرد و افزود: بازنگری کلیه دستورالعمل‌های دیسپاچینگ، انجام تنظیمات و هماهنگی حفاظتی، تهیه نرم افزار مانیتورینگ شبکه و انجام مطالعات تجهیزات فردی و گروهی سردسیری با همکاری کارکنان امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل عملیاتی شده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود برقراری ارتباط با مرکز دیسپاچینگ فوق توزیع اردبیل و شناسایی کلیدهای معیوب شبکه و اقدام به تعمیرات آن‌ها را نیز یادآور شد و بیان داشت: انجام مطالعات اتوماسیون پست و فیدرهای فشار متوسط و تجهیز ساختمان دیسپاچینگ اجرایی و عملیاتی شده است.
قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های امور دیسپاچیگ و فوریت‌های برق اشاره کرد و افزود: در همین راستا برونسپاری مرکز پاسخگویی مدیریت برق اردبیل، راه اندازی اداره فوریت‌های برق و پیگیری، تهیه و راه اندازی سامانه رهگیری خودرویی، تهیه و راه اندازی سامانه خاموشی معابر، اصلاح اطلاعات پایه سیستم ثبت حوادث و راه اندازی سیستم ارجاعات جهت پاسخگویی مناسب و قابل پیگیری درخواست‌های مردمی انجام شده است.
وی انتقال تماس‌های نیر و نمین و سرعین به مرکز پاسخگویی اردبیل با استفاده از سامانه مرکز تماس (Contact Center) و بهسازی و بروزرسانی سیستم‌های ثبت حوادث واحدهای تابعه را از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه اعلام کرد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های عملی شده در اداره مخابرات و عیب یابی خاطرنشان کرد: در این حوزه نیز پوشش سراسری بی سیم استان، پوشش محلی بی سیم واحدهای استان، راه اندازی نسل جدید سانترال‌ها و مراکز تماس، بازسازی بی سیم‌های مستعمل موجود در انبار و ایجاد زیرساخت افزایش تماس‌های مرکز ۱۲۱ را شاهد بودیم.
  • خبرنگار: رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر