بخش برق
1396/08/30 16:16:59
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس مطرح کرد؛
اجراي عمليات خط گرم، مناسب ترين راه جهت كاهش خاموشی هاست
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اجراي عمليات خط گرم را مناسب ترين راه در جهت كاهش خاموشی ، بالا بردن ضریب اطمينان و پايداري خط عنوان کرد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اجراي عمليات خط گرم را مناسب ترين راه در جهت كاهش خاموشی ، بالا بردن ضریب اطمينان و پايداري خط عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمیدرضا جلایر در این باره گفت: يكي از بزرگترين مشكلات شبكه هاي توزيع و انتقال، ايجاد خاموشي براي انجام تعميرات در شبكه چه به صورت برنامه ریزی شده و یا به صورت اضطراری می باشد كه ايجاد نارضايتي مشتركان از اعمال خاموشي در شبكه و آسيب تجهيزات فشار قوي در هنگام قطع و وصل مجدد از جمله پيامدهاي قطع برق به شمار مي رود و از این رو به جرات مي توان گفت که تعميرات به صورت خط گرم، مناسب ترين راه جهت كاهش خاموشی ها، بالا بردن ضریب اطمينان و پايداري خط است.
جلایر ادامه داد:كاهش خاموشي هاي فشار ضعيف و فشار متوسط، افزايش فروش انرژي، طول عمر بيشتر تجهيزات و شبكه ها، داشتن برق مستمر و پايدار، توسعه مستمر صنايع و پايداري شبكه، بهره وري سيستم، كاهش زيان هاي اقتصادي ناشي از وقفه در تامين برق، افزايش تمهيدات ايمني و افزايش سطح رضايت مندي مشتركان از مزاياي خط گرم است.
این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یکی از توانمند ترین شرکت ها در راه اندازی و استقرارگروه های خط گرم در کشور است، یادآورشد: هم اکنون21 گروه خط گرم در شهرستان های استان فارس در حال فعالیت بوده و وجود پيمانكاران توانمند در اجراي خط گرم نیز سبب شده تا در سطح استان، اين عمليات از قابليت اجرايي خوبي برخوردار باشد.
جلایر همچنین عنوان کرد: درحال حاضراجرای کلیه عمليات از قبيل تعویض كليد ، تعویض پايه ها ،تعويض مقره، تعویض کنسول هرس درختان و دیگر فعالیت ها از طریق عملیات خط گرم صورت مي گيرند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در خاتمه بیان داشت: در شش ماهه نخست امسال با اجراي 3200 مورد عمليات خط گرم از عدم توزيع حدود 49 میلیون کیلو وات ساعت انرژي جلوگيري شده که این امركاهش خاموشي و افزایش انرژي توزيع شده به میزان 1.16( یک و شانزده صدم ) و همچنین افزايش رضايت مشتركين و كاهش حوادث را به دنبال داشته است
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر