بخش عمومي
1396/08/30 13:42:00
مشاور وزیر نیرو و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو:
نقش بسیج برای امدادرسانی در زمان وقوع حوادث طبیعی بیشتر می‌شود/ پررنگ شدن نقش بسیجیان در کارکردهای تخصصی صنعت
مشاور وزير نيرو و فرمانده مرکز مقاومت بسج وزارت نيرو گفت: گام هاي بسيار موثري در يکسال و نيم گذشته براي پررنگ تر کردن نقش بسيج در صنعت، بويژه در حوزه هاي تخصصي و کاربردي صنعت برداشته شده است.
 
مشاور وزیر نیرو و فرمانده مرکز مقاومت بسج وزارت نیرو گفت: گام‌های بسیار موثری در یکسال و نیم گذشته برای پررنگ تر کردن نقش بسیج در صنعت، به‌ویژه در حوزه‌های تخصصی و کاربردی صنعت برداشته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «داود طارمی» مشاور وزیر و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو صبح امروز (سه شنبه) در آیین برگزاری همایش اقتدار، همبستگی و کارآمدی بسیج وزارت نیرو اظهار داشت: در یک سال و نیم گذشته با راه اندازی کانون متخصصین گام‌های موثری در صنعت و در جهت کمک به آن برداشته شده است.
وی افزود: همچنین اجرای طرح «دفاع از مقر» از جمله برنامه‌های بسیار خوب و مهم بسیج در صنعت بوده که هدف آن حفاظت از تجهیزات صنعت است.
وی تصریح کرد: در بخش مدیریت بحران و پدافندغیرعامل نیز تفاهم نامه ای در یک سال گذشته امضا شد که این امر نقش بسیج را برای ساماندهی بیشتر صنعت در زمان وقوع بحران جدی تر و پررنگ تر کرد.
مشاور وزیر نیرو و فرمانده مرکز مقاومت بسج وزارت نیرو گفت: همچنین در حوزه برنامه احیا و تعادل بخشی نیز از برنامه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است، تفاهم نامه ای سه جانبه به امضا رسید که براساس آن مقرر شده که از تمام پتانسیل‌های بسیج بویژه بسیج اقشار نهایت استفاده شود.
وی ادامه داد: در وقوع بحران‌هایی چون سیلاب الموت و ریزگردهای خوزستان نقش همکاران بسیجی در پایداری شبکه‌های آب و برق بسیار مؤثر و پرکت بود بود.
وی خاطرنشان کرد: نظام نامه ای برای توسعه همکاری ها در حال آماده سازی است که امیدواریم به زودی نهایی و ابلاغ شود.
وی اضافه کرد: همچنین با مراکز آموزشی برای به روز کردن توانمندی‌های بسیجیان امضا شده و تفاهم نامه نیز با هلال احمر برای کمک بیشتر بسیج در زمینه امدادرسانی در حال امضاست که امیدواریم مجموعه این اقدامات بتواند به نقش موثرتر و پررنگ تر بسیج در خدمت رسانی به مملکت کمک کند.
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر