بخش آب و فاضلاب
1396/08/30 11:37:22
اجرای دو طرح بزرگ آبرسانی در شهر ساری
مدیر امور آبفای ساری از اجرای دو طرح بزرگ آبرسانی در سطح این شهر برای رفع مشکل تامین آب در برخی مناطق خبر داد.
 
مدیر امور آبفای ساری از اجرای دو طرح بزرگ آبرسانی در سطح این شهر برای رفع مشکل تامین آب در برخی مناطق خبر داد.
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بهزاد برارزاده گفت: این طرح‌ها در راستای بهره برداری از 12 کیلومتر خطوط اصلی شبکه توزیع آب شرب شهر مربوط به زون یک و دو میلی متری از جنس چدن برای آماده سازی زیرساخت‌های لازم هنگام تحویل آب تصفیه خانه سد شهید رجایی به ظرفیت 1500 لیتر آب در ثانیه درحال انجام است.
مدیر امور آبفای ساری از اجرای عملیات بزرگ عبور لوله فاضلاب از زیر ریل راه آهن در محدوده‌های ضلع جنوبی این شهر به روش پایپ جکینگ خبر داد و تصریح کرد: این طرح با لوله گذاری به طول 100، 115 و 80 متر در اقطار 400 و 500 میلی متر از جنس پلی اتیلن به منظور اجرای توسعه شبکه و جمع آوری فاضلاب محدوده خیابان‌های پژمان، دخانیات و اتحاد و کوچه‌های منشعب درحال اجراست.
وی با بیان اینکه طی شش ماهه نخست امسال 9010 متر توسعه شبکه فاضلاب در شهر ساری انجام شد، گفت: به منظور جاری سازی و جمع آوری فاضلاب مشترکین این شهر، 1361 فقره انشعاب فاضلاب تا سیفون نصب شد.
 مدیرامور آبفای ساری دبی فاضلاب جذب شده را درحدود 32 هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان و تصریح کرد: درحال حاضر 12 هزار مشترک تحت پوشش طرح‌های فاضلاب قرار دارند.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر