بخش آب
1396/09/11 15:55:37
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان خبر داد:
نصب 1563 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های گلستان
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی هزار و 563 دستگاه کنتور بر روی چاه‌های استان نصب گردیده است، گفت:


معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی هزار و 563 دستگاه کنتور بر روی چاه‌های استان نصب گردیده است، گفت:
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزرت نیرو(پاون)، سیدمحسن حسینی از انسداد 54 حلقه چاه غیر مجاز با حجم صرفه جویی حدود نیم میلیون مترمکعب آب با هزینه مالکان چاه‌های غیر مجاز خبر داد و گفت: طی سال گذشته 362 حلقه چاه و از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی نیز تاکنون دو هزار و 394 حلقه چاه غیرمجاز در استان پر و مسلوب المنفعه شده است.
حسینی ادامه داد: طی 6 ماه ابتدای سال جاری 68 فقره اصلاح پروانه‌های بهره‌برداری در استان صورت گرفته و با توجه به ابلاغ ضرایب تعدیل چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری برنامه‌ریزی لازم جهت اصلاح تعداد دو هزار فقره پروانه بهره برداری در 6 ماهه دوم سال صورت گرفته است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان افزود: تعداد 32 اکیپ گشت و بازرسی شامل 21 اکیپ آب زیرزمینی و11 اکیپ آب سطحی در استان فعالیت می‌کنند که از ابتدای سال تا ابتدای مهرماه تعداد هزار و 887 چاه توسط این 32 گروه یاد شده مورد کنترل بهره‌برداری قرار گرفتند که 489 چاه دارای اضافه برداشت بود. همچنین در بخش کنترل برداشت از چاه‌های غیرمجاز نیز از چهار هزار و 283 چاه بازدید به عمل آمد که سه هزار و 244 چاه فعال بود.
حسینی تصریح کرد: از ابتدای سال تا ابتدای مهرماه از حفر 157 چاه غیرمجاز جلوگیری و 191 حلقه چاه غیرمجاز طی این مدت شناسایی شد. همچنین طی شش ماه ابتدای سال 13 دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف، 81 چاه فاقد پروانه تعیین تکلیف و 162 حلقه چاه نیز طی این مدت به مراجع قضایی جهت انسداد معرفی شد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان در ادامه در خصوص تهیه و نصب کنتورهای هوشمند گفت: عقد قرارداد جهت تهیه و نصب تعداد 153 دستگاه کنتور در سال جاری، تهیه و نصب 125 دستگاه کنتور شامل نصب تعداد 85 دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه‌های کشاورزی و تعداد 30 دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه‌های صنعتی، عقد قرارداد هزار و 145 فقره قرارداد تهیه و نصب کنتور هوشمند حجمی توسط مالکان چاه‌ها با شرکت‌های کنتور ساز جهت نصب بر روی چاه‌های کشاورزی از جمله اقدامات سال جاری در این خصوص بوده است.
حسینی در پایان با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی در استان هزار و 256 کنتور هوشمند آب و برق نصب شده است، عنوان کرد: براساس برآورد صورت گفته همچنین 307 کنتور حجمی و در مجموع هزار و 563 دستگاه کنتور بر روی چاه‌های استان نصب گردیده است.
  • خبرنگار: معصومه لولایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر