بخش عمومي
1396/08/30 08:14:00
وزیر نیرو در نشست با اعضای کمیسیون انرژی مطرح کرد:
تشکیل کمیته کاری در بخش آب و برق بین وزارت نیرو و کمیسیون انرژی/ تهیه طرحی مادر در بخش انرژی‌های نو
وزیر نیرو گفت: در بخش انرژی‌های نو درصدد هستیم طرحی مادر تهیه کنیم تا مواضع وزارت نیرو برای انرژی‌های نو شفاف شود.


وزیر نیرو گفت: در بخش انرژی‌های نو درصدد هستیم طرحی مادر تهیه کنیم تا مواضع وزارت نیرو برای انرژی‌های نو شفاف شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رضا اردکانیان شامگاه گذشته در نشست مشترک با اعضای کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هر نوع کمبود یا اختلال در آب و برق کشور مشکلات مردم را مضاعف می‌کند، گفت: موضوع آب یک موضوع واحد است و تمام توان، فکر و تجربه خود را برای رفع این مسئله و مشکل می‌گذاریم ؛البته کوتاهی‌هایی در این بخش وجود دارد اما این موضوع چیزی از ضرورت همکاری‌ها کم نمی‌کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه باید کمیته کاری در بخش آب و برق بین کمیسیون انرژی و وزارت نیرو تشکیل شود تا مسائل این حوزه‌ها پیگیری شود، افزود: موضوع سهام شرکت‌های صبا و مهاباد قدس در حال پیگیری است و قدم‌های اجرایی برای خروج از این حالت برزخی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بایستی ساماندهی مستمری در شرکت‌های مادرتخصصی وزارت نیرو انجام شود، ادامه داد: در بخش انرژی‌های نو درصدد هستیم طرحی مادر تهیه کنیم تا مواضع وزارت نیرو برای انرژی‌های نو شفاف شود.

اردکانیان با اشاره به اینکه طرح جامعی برای مهار آب‌های مرزی در این وزارتخانه در حال تهیه است، یادآور شد: در این طرح ملاحظات حقوقی، سیاسی و ظرفیت‌سازی و بهره‌برداری از این آب‌ها دیده می‌شود.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر