بخش عمومي
1396/08/28 12:07:00
وزیر نیرو در سرپل ذهاب عنوان کرد:
رفع کدورت آب شرب نقاط زلزله زده با استقرار سیستم های تصفیه سیار/ آب و برق منطقه در شرایط مناسبی است
وزیر نیرو در سرپل ذهاب از رفع کدورت آب نقاط زلزله زده با استقرار سیستم های تصفیه سیارخبر داد.

 
وزیر نیرو در سرپل ذهاب از رفع کدورت آب شرب نقاط زلزله زده با استقرار سیستم های تصفیه سیارخبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از تصفیه خانه سرآب گرم سرپل ذهاب با تاکید بر اینکه آب و برق مناطق زلزله زده در شرایط مناسبی است، گفت: پس از وقوع زلزله بیش از 13 شهر و بيش از 480 روستای منطقه تحت تاثیر قرار گرفته بود که به همین دلیل تخریب های وسیعی به تاسیسات آب و برق، نیروگاه ها، پست های توزیع، ایستگاه های پمپاژ، منابع آب و شبکه های شهری منطقه نیز وارد شده بود.
وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی سازمان‌هاي مستقر در کرمانشاه و استان های معین شرایط آب و برق منطقه به وضعیت مناسبی رسیده است و تاکنون چهار هزار چادر در نقاط مختلف برق دار شده است.
اردکانیان ادامه داد: با توجه به اینکه آب مناطقي همچون سرپل ذهاب از چشمه تامین می شود، به علت بروز پس لرزهای متعدد شاهد کدورت آب در برخی از نقاط هستیم که با استقرار سیستم های تصفیه سیار در حال رفع مشکل کدورت آب هستیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه آبی که در شبکه در اختیار مردم قرار می گیرد آب مطمئن و با کیفیت است، تاکید کرد: در نقاطی هم که آب از استاندار لازم برخوردار نباشد آب به صورت بسته بندی توزيع می‌شود.
وی در پایان گفت: دستگاه‌های تحت پوشش وزارت نیرو در صنعت آب و برق در همکاری نزدیک با سازمان‌هاي تصمیم گیرنده در تلاش هستند خدمات و سرویس های لازم مردم مناطق زلزله زده را به شکل مناسبی ارائه کنند.

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر